Agencje sprzedaży nieruchomości – na czym polega ich funkcjonowanie?

Agencje sprzedaży nieruchomości – na czym polega ich funkcjonowanie?
Jeżeli zamierzamy kupić, sprzedać lub wynająć mieszkanie bądź inną nieruchomość możemy to zrobić, korzystając z profesjonalnej pomocy biura nieruchomości. Zanim zdecydujemy się postawić na taką formę wsparcia musimy jednak wiedzieć, jakie czynności są wymagane zanim pośrednik w naszym imieniu zajmie się sprzedażą, kupnem lub wynajęciem nieruchomości.

mieszkanie deweloperskie

Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com
Działalność biura nieruchomości oparta ta jest na przepisach prawa. To prawo nakłada na biura nieruchomości konieczność podpisywania z każdym klientem umowy pośrednictwa. Dopiero, kiedy taka umowa zostanie podpisana, agent nieruchomości pracujący dla danego biura nieruchomości ma prawo występować w naszym imieniu. Rozmaite działania mające na celu sprzedaż, kupno bądź wynajęcie mieszkania przy wsparciu agenta nieruchomości muszą zostać poprzedzone spisaniem umowy. Popularnością cieszy się rynek pierwotny Kraków, gdzie w stoli Małopolski istnieje bardzo duża baza mieszkań „z drugiej ręki”.
Biuro nieruchomości może klientowi zaoferować podpisanie umowy otwartej lub zamkniętej. Pierwszy rodzaj umowy pozwala wybranej przez nas agencji szukać interesującej nas nieruchomości również za pośrednictwem innych, działających na rynku agencji nieruchomości – http://www.zst.waw.pl/ -. Drugi typ umowy nie daje takiej możliwości. Od pewnego czasu osoby, które mają w planach kupno nieruchomości (odkryj więcej) spotykają się z terminem „mieszkania deweloperskie”. Dla znacznej części osób pojęcie to jest mało zrozumiałe. Spróbujmy je odrobinę przybliżyć. Najczęściej mieszkania deweloperskie to mieszkania, które w zdecydowanej większości przypadków są jeszcze w budowie. W stolicy popularnością cieszy rynek pierwotny Warszawa.
biuro nieruchomości

Autor: NEC Corporation of America
Źródło: http://www.flickr.com

Spora liczba deweloperów działających na terenie Polski oferuje mieszkania w tak zwanym stanie deweloperskim. Są to najczęściej mieszkania, które ktoś, kto zdecyduje się je nabyć musi wykończyć. Jakie prace wykończeniowe czekają na właściciela zaraz po kupnie mieszkania od dewelopera w dużej mierze zależy od podpisanej przez klienta umowy z deweloperem.

Zanim więc możliwe będzie wprowadzenie się do takiego mieszkania trzeba wykonać w nim bardzo dużo prac wykończeniowych. Jeśli komuś zależy na tym, aby do zakupionego mieszkania wprowadzić się w naprawdę krótkim czasie trzeba kupić mieszkanie wykończone pod klucz. Jest to jednak opcja znacznie droższa. W ostatecznym rozrachunku tego typu rozwiązanie jest jednak naprawdę wyjątkowo opłacalne. Warto o tym pamiętać.