Badania wody i gruntu, które warto zrobić przed przystąpieniem do budowy

Badania wody i gruntu, które warto zrobić przed przystąpieniem do budowy
Przed rozpoczęciem budowania domu czy też innego budynku na posiadanej działce powinniśmy sprawdzić na jakim gruncie jest umieszczona. Dzięki temu możemy uniknąć późniejszych problemów na przykład z zapadnięciem się fundamentów. Jeżeli badania wyjdą pozytywnie, nasz dom będzie wytrzymały oraz solidnie osadzony na gruncie. Podstawą do badań gruntu jest mapa geologiczna.

zagęszczanie gruntu oraz spoiwa drogowe

Autor: Tomasz Lewicki
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli nie posiadamy informacji o gruncie można zwrócić się do Urzędu Miasta o otrzymanie tego typu mapy. Świetnym rozwiązaniem jest także zlecenie profesjonalnej firmie badania geotechnicznego podłoża.

Pragniesz czytać dalej ciekawą treść? Więc nic nie stoi na przeszkodzie – kontynuuj wyszukiwanie (https://www.bth.pl/pl) na nowej stronie.

Dzięki temu możemy posiadać szczegółowe informacje o każdej warstwie ziemi na danym terenie. Badanie gruntu pod budowę prowadzi się poprzez nawiercenia a także pobieranie wszelkich próbek, dzięki którym możemy określić rodzaj podłoża – podłoże pod dom. Istnieją grunty, na których bardzo ciężko jest wybudować dom, ważne jest wiec, by odpowiednio wcześniej zrobić badania.

Dzięki temu zaoszczędzimy wiele pieniędzy, ponieważ jedynym kosztem jest opłata za badania.

Jeśli ten materiał jest dla Ciebie wartościowy to sprawdź serwis (http://www.primeproject.pl/), w którym znajdziesz tego typu informacje. One z pewnością będą dla Ciebie przydatne.

Tego typu badanie warto wykonać przed zakupem wybranej działki pod budowę. Idealne pod budowę budynków są gliny oraz iły. Kiedy pragniemy zbudować dom przykładowo na terenie poprzemysłowym należy wykonać obowiązkowo badanie zanieczyszczenia gruntu. Takie badanie pozwala uniknąć problemów między innymi ze złym oddziaływaniem zanieczyszczonej wody na beton w fundamentach.

Możemy dowiedzieć się również jakie jest stężenie metali ciężkich w gruncie i jakie ewentualne czynności rozpocząć, żeby oczyścić teren. Tego rodzaju badania są bardzo ważne na obszarach rolniczych. Na zanieczyszczonym gruncie owoce i warzywa mogą słabo albo zupełnie nie rosnąć.

Zrobienie badania przed rozpoczęciem budowy pozwala na zmniejszenie kosztów związanych na przykład z utylizacją gruntu, która będziemy musieli zrobić. Aby zrobić badania musimy zatrudnić odpowiednie firmy, które profesjonalnie zajmują się analizą gruntu. Warto przed przystąpieniem do kupna działki bądź rozpoczęciem budowania wykonać tego typu badania, żeby uniknąć dużych wydatków związanych z utylizacją lub czasochłonnym zagęszczeniem gruntu pod budowę.