Beton polerowany – cała prawda o tej technologii

Beton polerowany – cała prawda o tej technologii
Beton polerowany jest to posadzka z betonu poddana należytej obróbce mechanicznej – polerowaniu oraz szlifowaniu i chemicznej – impregnacji.
Przede wszystkich jest to technologia renowacyjna, jednak możemy w niej uzyskiwać też nowe podłogi z betonu, zarówno dekoracyjne, jak i fabryczne.

O tym, iż beton jest trwałym materiałem, ponadczasowym nie trzeba nikogo przekonywać. Stosowali go już Starożytni Rzymianie. W naszej ojczyźnie z profesjonalnie wykonanymi posadzkami betonowymi mamy do czynienia od blisko 20 lat. A ponieważ posadzki to nawierzchnie – (nawierzchnie na place zabaw) w największym stopniu narażone na eksploatowanie w każdym obiekcie, to i posadzki betonowe zrobione kilkanaście lub kilka lat wstecz nastręczają już naprawy.
beton szlifowany

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Wszystkie zakłady, które mają posadzki betonowe nadające się do wykonania polerowanego betonu są zakładami działającymi „w ruchu”. Nierzadko nie da się, poza sezonem urlopowym czy też świętami, wyłączyć chociażby część warsztatu dla uskutecznienia napraw podłóg na przykład w technologiach żywicznych. Tymczasem możemy wykonać beton szlifowany. Robocze pola – powierzchnie w jakich wykonywana jest renowacja doświadczony wykonawca bez trudu połączy bez widocznego znaku. W miejsce bezbarwnej, matowej, poplamionej posadzki Inwestor dostaje polerowany beton, jaki w swoim wyglądzie jest dystyngowany, połyskujący przypominający pod pewnymi względami kamień (zobacz ściernice szlifierskie) naturalny.

I ów widok odbijających się w posadzce regałów z towarem, czy też maszyn produkcyjnych – każdemu kto zauważa to po raz pierwszy, w większości wypadków na chwilę zapiera dech w piersi. Trudno to opowiedzieć, trzeba to zobaczyć.