Budujemy dom – parę porad, w jaki sposób kupić dobry projekt.

Budujemy dom – parę porad, w jaki sposób kupić dobry projekt.
Sporo z nas marzy o posiadaniu kawałka ziemi oraz domu. Coraz częściej, da się spełnić ten sen wciąż będąc młodym, dzięki systemowi dofinansowań z urzędów oraz wysoko płatnej pracy zarobkowej. Dobrze jest rozpatrzeć, jaki dom będzie najlepiej spełniał nasze potrzeby, żeby nie dać się ponieść.

wizja - dom

Autor: Carine06
Źródło: http://www.flickr.com

Obecnie, niezwykle popularne są projekty małych domów. Grunty dzielone są na mniejsze kawałki, więc potrzebujemy większą kwotę, jeżeli chcemy kupić parcelę pod większy dom. Niewielkie domy są również uważane za znacznie bardziej oszczędne. Są łatwiejsze do ogrzania, prościej też utrzymywać niewielką przestrzeń w czystości. Ważne jest, żebyśmy dobrze przemyśleli, ile faktycznie przestrzeni będziemy potrzebować. Jak dużą planujemy mieć rodzinę, lub czy w domu chcemy prowadzić równocześnie biuro swojej firmy. Zdecydowanie pomocna strona, dobrze odwiedzić: .

dom jednorodzinny

Autor: designmilk
Źródło: http://www.flickr.com

O tym, iż odpowiedni projekt jest podstawą sukcesu w naszym przedsięwzięciu, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Jak się za to zabrać? Duże firmy projektowe z reguły dysponują dobrze wykonaną stroną w Internecie, do tego oferują doradztwo w zakresie wyboru idealnego projektu do waszych potrzeb. Niejednokrotnie mają też przedstawicielstwa w różnych miastach, w których można również otrzymać doradztwo w tym temacie. Niektórzy klienci decydują się na korzystanie z usług miejscowych biur projektowych, co także jest rozsądnym rozwiązaniem.

dom - pejzaż

Autor: Senado Federal
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli chcemy mieć trochę więcej miejsca, ale posiadamy nieduży kawałek gruntu, zawsze możemy rozważyć projekty domów piętrowych. Są one doskonałym kompromisem, między wielkim domem, a tym malutkim. Nadal na parceli zajmują tyle powierzchni co mały dom nowoczesny kominek, ale mogą posiadać metraż użytkowy większego domostwa. Dzięki temu, pomieścimy sporą rodzinę lub swoje biuro, bez przymusu zmniejszania powierzchni domu.

W Polsce nadal olbrzymim popytem cieszą się projekty domów tradycyjnych. Współczesna architektura nie każdemu przypada do gustu, bywa też, iż w okolicy, gdzie mamy stawiać dom, lepiej będzie nadawało się coś klasycznego. Dlatego też projekty domów tradycyjnych są w ofercie prawie wszystkich biur architektonicznych. Mamy zatem dużą swobodę wyboru, gdy ten styl nam się podoba. Podczas dokonywania wyboru trzeba pamiętać, iż dom musi być głównie wygodny w użytkowaniu, z tego powodu bierzemy pod uwagę nie tylko wygląd zewnętrzny, ale również rozmieszczenie pomieszczeń w środku. Musimy sobie zadać następujące pytania jak: czy dom [zapoznaj się koniecznie] ma być parterowy czy piętrowy, ile pokoi będziemy potrzebować i na których poziomach. Istotna jest decyzja o wykonaniu piwnic, bo to zasadniczo wpływa na koszty inwestycji. Warto zwrócić uwagę na to, czy warunki zagospodarowania terenu w okolicy zezwalają na dowolną bryłę domu. Ważne źródło: .

Projekty małych domów są również rozchwytywane z powodu wysokości finansowej zapomogi z urzędu, szczególnie dla młodych małżeństw. Programy te zastrzegają powierzchnię domu, który jest objęty zapomogą. Możemy naturalnie wybudować lub nabyć większy dom, lecz wtedy dofinansowanie będzie mniejsze. Popularność małych domków poprawiła się również ze względu na niską dzietność. Nie potrzebujemy już wielu pokoi, ponieważ młode rodziny chcą mieć jedynie dwoje dzieci. Modne są również zmienione projekty domów piętrowych, w których zamiast kompletnego pierwszego piętra, robi się typowe półpiętro w stylu poddasza. Dzięki temu nie tracimy aż tak dużo z oszczędności niewielkich domków. W dodatku pomieszczenia na tego typu półpiętrze będą miały ten wyjątkowy klimat poddasza.