Budujesz pierwszy dom? Specjalnie dla Ciebie zrobiliśmy porównanie typowych materiałów budowlanych – w tym artykule przedstawiamy dachówki ceramiczne

Budujesz pierwszy dom? Specjalnie dla Ciebie zrobiliśmy porównanie typowych materiałów budowlanych – w tym artykule przedstawiamy dachówki ceramiczne
Nie da się ukryć, że dachówka ceramiczna od mnóstwa lat jest niemalże najbardziej modnym sposobem na pokrycie dachu. Wprawdzie kilka lat temu taka dachówka wyszła z mody i została zastąpiona innymi metodami pokrycia dachów, jednakże jeśli właśnie stawiasz nowy dom i musisz podjąć decyzję dotyczącą tego, jakich narzędzi użyć do pokrycia dachu, wówczas z pewnością powinieneś zaciekawić się ogromnymi zaletami dachówki ceramicznej.

Dachówka rustykalna   Holenderki OVH

Autor: Wienerberger
Źródło: Wienerberger
Przede wszystkim warto zaznaczyć, że dachówka z ceramiki jest właściwie najtańszym sposobem na wykonanie dachu. Na rynku dostępnych jest tak mnóstwo różnych modeli dachówki ceramicznej, że właściwie każdy będzie w stanie wybrać dla siebie coś odpowiedniego oraz w zadowalającej go półce cenowej (). Dodatkowo sam montaż takiej dachówki jest wyjątkowo łatwy, a co za tym idzie – nie pochłania zbyt dużo kosztów. Warto także zaznaczyć, że taka ceramiczna dachówka płaska jest bardzo ciężka. To, co na pierwszy rzut oka może wydawać się wielką wadą, przy dokładniejszej analizie bez wątpienia stanie się sporą zaletą.
Ciężki dach jest w stanie wytrzymać o wiele cięższe obciążenia – mamy tutaj na myśli przykładowo działanie wiatru czy też obciążenie spowodowane śniegiem zalegającym podczas zimy na dachu. Duży ciężar takiej dachówki przekłada się także na jej wielką stabilność. Kiedy zdecydujesz się na pokrycie dachu tego rodzaju dachówką, wówczas możesz mieć niemal pewność, że przez parę najbliższych lat nie będziesz w ogóle musiał martwić się o to, czy na Twoim dachu nie powstaną jakieś uszkodzenia.

Dachówka z ceramiki jest tak wielce odporna na działanie czynników zewnętrznych, że przez dużo lat potrafi pozostać praktycznie w niezmienionym stanie (więcej danych).

Nie możesz się doczekać następnych intrygujących wpisów na ten temat? Przekazujemy Ci dobrą nowinę – kliknij domanski.com.pl w ten link i ciesz się tekstem.

To wielce istotna informacja – zwłaszcza w sytuacji, kiedy zależy Ci na dużej trwałości Twojego domu. Jeżeli zdecydujesz się na pokrycie dachu dachówką ceramiczną, wówczas z pewnością nie będziesz musiał robić szybko remontu domu.

Dachówki z ceramiki są także bardzo dźwiękoszczelne. Oznacza to, że takie pokrycie dachu sprawdzi się znakomicie w wypadkach kiedy będziesz chciał wybudować dom (kliknij i zobacz – mieszkania na sprzedaż hiszpania nad morzem) z poddaszem, na którym docelowo także mają znaleźć się sypialnie. Dobre wyciszenie takich dźwięków przychodzących z zewnątrz da Ci gwarancję spokojnego snu.