Co ma wpływ na ceny mieszkań w stolicy?

Co ma wpływ na ceny mieszkań w stolicy?
Warszawa, miasto stołeczne Polski, miasto, w którym wiele osób znajduje stałe zatrudnienie i chce zakupić lokal mieszkalny. Rynek mieszkań w Warszawie jest jednak bardzo charakterystyczny i trzeba poważnie przemyśleć zakup nieruchomości.

mieszkanie - kuchnia

Autor: Mikhail Golub
Źródło: http://www.flickr.com

Mieszkania w Warszawie są dużo droższe niż w innych polskich miejscowościach. Za mieszkanie w centrum trzeba zapłacić bardzo dużo, i nieistotny jest fakt, czy interesuje nas nowe budownictwo, czy mieszkania z rynku wtórnego. Najtańsze są lokale w dzielnicach peryferyjnych, ale jeżeli na co dzień musimy dojeżdżać do pracy do centrum Warszawy, to trzeba się zastanowić, czy opłacają nam się męczące, wielogodzinne dojazdy. Jeżeli chodzi o mieszkania (poznaj ofertę na archicom wrocław mieszkania sprzedaż) Grochów jawi się jako rozsądne rozwiązanie, w ogóle mieszkania na Pradze są sprzedawane w atrakcyjnych cenach, a jednocześnie mają atrakcyjną lokalizację, gdyż dzielnica jest położona blisko warszawskiego śródmieścia.

Warszawski rynek nieruchomości nieustannie ulega rozwojowi. Z każdym rokiem przybywa nowych mieszkań. Jeśli chodzi o mieszkania na Pradze, to zauważalny jest trend polegający na tworzeniu mieszkań dwupokojowych oraz apartamentów o podwyższonym standardzie. Praga Północ oferuje mieszkania w cenie mniej więcej 7 tys. zł za metr kwadratowy, Praga Południe ma propozycje o prawie 1000 zł więcej za metr. Jeśli chodzi o dobre miejsce do mieszkania Grochów zdaje się być doskonały, gdyż w tej części Pragi możliwość cichego życia uzupełnia się z dobrze przygotowaną infrastrukturą oświatową, medyczną i handlowo-usługową. Rozważając, czy lepiej opłaca się kupować mieszkania od dewelopera, czy z rynku wtórnego, to również tutaj wszystko zależne jest od położenia. Im bliżej centrum Warszawy, tym wyższe ceny wiekowych mieszkań.

m3

Źródło: flickr.com

Pamiętajmy, że decydując się na mieszkanie w starym budownictwie, musimy liczyć się z kolejnymi wydatkami, gdyż pomieszczenia będą wymagać remontu. Na rynku nowych mieszkań możemy zdecydować się albo na apartament (pensjonat kołobrzeg) w pełni zaaranżowany, albo na nieruchomość w stanie deweloperskim, w której sami zadbamy o to, jak wnętrza zostaną wykończone. Na naszą decyzję wpływ powinna mieć nie tylko cena nieruchomości, lecz również kwestia tego, przez jaki czas możemy zwlekać z wprowadzeniem się – generalny remont to przedsięwzięcie, które zajmie nam co najmniej parę tygodni.