Coraz częściej w różnych wnętrzach możemy zauważyć dziwne rozwiązania, które na dłuższą metę okazują się doprawdy świetne

Coraz częściej w różnych wnętrzach możemy zauważyć dziwne rozwiązania, które na dłuższą metę okazują się doprawdy świetne
Każdy nowy trend w aranżacji wnętrz początkowo zwykle spotyka się z dużym oporem ze strony środowiska. Tak było i wtedy, gdy pewni designerzy zaczęli wykorzystywać beton w celach dekoracyjnych.

surowiec

Autor: mush2274
Źródło: http://www.flickr.com/photos/mush2274/2294179491/
podłoga betonowa polerowana

Autor: Kitmondo Marketplace
Źródło: http://www.flickr.com
Beton od lat jest uważany za pewny budulec, ale bez możliwości wykorzystania go w designie wnętrz. Był najzwyczajniej w świecie jedynie materiałem budowlanym. Wydawał się być niezbyt szlachetny, by mógł zaspokoić wysmakowane gusta i zaistnieć na przysłowiowych salonach.

Jeśli interesuje Cię to zagadnienie, oferta (http://bmeters.pl/pl/zintegrowany_system_opomiarowania_i_rozliczen_mediow/181/) omawia drobiazgowo intrygujące problemy, które okażą się niezwykle wciągające.

Sytuacja zaczęła się zmieniać, kiedy jakiś czas temu pionierzy w dziedzinie designu postanowili wykorzystać beton w celach dekoracyjnych. Zdecydowali się na podłogę, ponieważ tam najłatwiej jest beton położyć.

Zaintrygował Cię ten tekst? Wejdź zatem do następnego artykułu i czytaj dalej (http://www.dekorianhome.pl/podloga-winylowa) tak długo, jak zechcesz o interesujących Cię kwestiach.

I już wówczas podłoga betonowa polerowana była hitem. Okazało się, że nie tylko jest praktyczny, ale również szalenie szykowny. Polerowanie nie jest zanadto drogie i co najważniejsze – nie trzeba go robić co kilka lat, a to oszczędza spore pieniądze. Wypolerowana podłoga betonowa błyszczy się, ale nie bywa śliska. Dlatego teraz coraz częściej zaczyna się ją stosować w sklepach i w hotelach. I to tych niebywale eleganckich. Niektóre firmy poszły jeszcze dalej i zaczęły używać elementy wypolerowanego betonu jako dekorację ścian i elementy designu recepcji.

Okazuje się, że jesteśmy chyba świadkami sporej rewolucji i beton zaczyna być już poniekąd postrzegany jako elegancki materiał do designu różnych pomieszczeń.