Czy młodzi ludzie powinni nabyć mieszkanie czy może powinni wynajmować?

Czy młodzi ludzie powinni nabyć mieszkanie czy może powinni wynajmować?
Ślub i wesele są najradośniejszymi zdarzeniami w życiu młodych ludzi. W tym dniu oddają siebie na zawsze. Przyczyną radości jest niewątpliwie zrozumienie tego, że będzie się szło przez życie z najukochańszym człowiekiem. Ale samo wesele to nie wszystko. Trzeba przecież gdzieś zamieszkać. Jedni radzą młodym zadłużenie się i wzięcie pożyczki z banku, co umożliwi im kupno własnych czterech kątów.

mieszkanie

Autor: Prestige PR
Źródło: Prestige PR
Inni natomiast uważają, że nowożeńcy muszą uzbierać pieniądze, a potem zakupić cztery kąty- (źródło). Do tego czasu mogą przecież być najemcami. Jaką drogę wybrać? Trudno jest dać jednoznaczną odpowiedź. Każda droga posiada zarówno zalety, jak i wady. Otóż wzięcie kredytu wydaje się właściwym rozwiązaniem problemu braku mieszkania. Można dzięki niemu nabyć mieszkanie.

Nie trzeba płacić jakiejś obcej osobie za wynajem. Zwolennicy tego wyboru argumentują, że za jego sprawą można być od początku na swoim. Nowe inwestycje Bielany są dobrym przykładem okazji w sektorze budowlanym, które są dobre dla nowożeńców.

Jeśli masz ochotę zgłębić więcej faktów na to zagadnienie – poczytaj tutaj wszystko, co Cię fascynuje na podobny temat.

Jednakże mieszkanie (zobacz www.partnerzy.pl/zamiana-nieruchomosci-dla-kogo) nie należy od początku do młodych. Zanim spłacą kredyt, będzie ono własnością banku. A spłata może trwać nawet trzydzieści lat. W momencie zaniechania spłaty, wejdzie komornik i przejmie mieszkanie- więcej. Inną przeszkodą w realizacji tego pomysłu jest kwestia stałej pracy. Aby spłacać kredyt, trzeba mieć stały dochód.

mieszkanie

Źródło: flickr.com

A w obecnej sytuacji, gdy światową gospodarką wstrząsa kryzys ekonomiczny, nie ma się pewności pracy. Wiele osób jest zwalnianych, przedsiębiorstwa bankrutują. Ponadto w dzisiejszej naszej ojczyźnie nie jest niczym niezwykłym częsta zmiana miejsca zamieszkania w poszukiwaniu zatrudnienia. Zakupione mieszkanie owym podróżą po kraju nie pomaga. Najem mieszkania jest o tyle dobry, że umożliwia jego częstą zmianę. A to jest dużym ułatwieniem dla tych wszystkich, którzy nie mają pewności stałej pracy. Nie ma potrzeby kupowania własnego mieszkania, bo można chociażby wynająć mieszkania na Pradze po okazyjnych cenach. Ponadto cierpliwe oszczędzanie umożliwi w końcu za 30 lat kupno własnego mieszkania.