Czy w domach jednorodzinnych wymagany jest montaż ochronnika przepięciowego? Jak dbać o instalację elektryczną w domu?

Czy w domach jednorodzinnych wymagany jest montaż ochronnika przepięciowego? Jak dbać o instalację elektryczną w domu?
Ochronnik przepięciowy nazywany jest również ogranicznikiem przepięć. Uprzednio urządzenie to nazywane było odgromnikiem. Jego zadaniem jest zabezpieczenie urządzeń elektrycznych przed konsekwencjami przepięcia. Przepięcia te mogą pojawić się na skutek uderzenia pioruna w znajdującą się na ziemie instalację elektryczną. W efekcie przepięcia zniszczone zostają urządzenia elektryczne. Urządzeń tych jeszcze nie tak dawno nie montowano w budynkach mieszkalnych, obecnie to się zmienia.

Ochronnik przepięciowy nie należy do tanich.

Jak myślisz? Czy omawiany temat jest zajmujący? Jeśli tak, to kliknij w link oraz sprawdź praktyczne informacje (https://roletomat.pl/piloty/pilot-5-kanalowy-inel) – pochłoną Cię kompletnie.

Jednak obowiązujące przepisy, istniejące już co najmniej od dziesięciu lat, zobowiązują posiadaczy nowo wznoszonych domów do jego zamontowania. Ochronnik przepięciowy ma nas ochronić, a właściwie wykorzystywane w naszym domu urządzenia elektryczne podłączone do sieci przed skutkami pojawienia się w niej przepięcia. Mimo że nie są to urządzenia tanie, to jednak konieczność ich zamontowania może okazać się dobrym rozwiązaniem.

Czy to zagadnienie niezwykle Cię interesuje? Jeżeli tak, to kliknij tu i poznaj naszą firmę (http://lemonroom.pl/fototapety-33-powiekszajaca-przestrzenna.html) – poznasz w tym miejscu nieziemsko niezwykłe informacje.

Sprzęt AGD i RTV nie należy do tanich, nie decydujemy się na ogół na ubezpieczania swoich mieszkań i domów, może więc rozsądniej zainwestować pieniądze w zakup ochronnika przepięciowego niż kupować nowe urządzenia AGD i sprzęt RTV.

Instalacja elektryczna

Źródło: sobol-tech.flog.pl

Ochronniki przepięciowe dostępne są w kilku klasach. Najczęściej w domach jednorodzinnych wskazane jest stosowanie ochronników , które należą do klasy B lub C. Zapewnią one wysokie bezpieczeństwo nawet w czasie ogromnej burzy z piorunami. Do montażu ochronników przepięciowych (przejdź do witryny) przeznaczone są specjalne rozdzielnice. Jednym z najbardziej istotnych elementów ochronnika jest waristor. To za jego sprawą następuje spłyniecie prądu do ziemi. Urządzenie, które umieścimy w swoim domu musi być przynajmniej raz do roku poddane przeglądowi technicznemu.

Przepięcia, które mogą wystąpić naprawdę szkodzą nie tylko urządzeniom elektrycznym, które stosowane są w naszych domach, ale głównie urządzeniom elektronicznym, czyli chociażby naszym pecetom. Bez względu na ich przyczynę mogą wyrządzić nam mnóstwo szkód. Teraz montaż ochronników wymuszają na nas aktualne przepisy prawa, ale dobrze jest je zamontować także w domach, których budowa zakończyła się kilka lat temu. Bez najmniejszych wątpliwości warto wydać pieniądze na to urządzenie.