Dbaj o środowisko od dziś

Ogrom emocji budzi tak zwana „ustawa śmieciowa” regulująca na nowo proces wywożenia odpadów z naszych mieszkań. Warto w kontekście tych regulacji przypomnieć wątek segregacji odpadów z naszych domów. Czy w ogóle jest sens? Odpowiedź może być tylko jedna – jasne że tak!

pojemniki na śmieci, segregacja odpadów

Źródło: http://environmental.kingspan.pl/

Na każdym osiedlu stoją pojemniki do segregacji (Strona główna) odpadów. Coraz większa liczba osób podejmuje decyzję o segregowaniu odpadów i dzięki temu przyczyniać się do lepszego funkcjonowania naszego środowiska. To, że wykorzystujemy surowce wtórne świadczy o nas, jako o społeczeństwie bardzo dobrze. Jesteśmy coraz bardziej świadomi korzyści jakie niesie ze sobą segregowanie śmieci.

Co na początek?

Kontenery na odpady

Autor: onnola
Źródło: http://www.flickr.com

Najłatwiej powielić w domowej skali rozdział jaki zastosowany jest na pojemnikach na osiedlu. Powinniśmy kupić kosze do segregacji odpadów, odpowiednio je opisać i postawić zamiast zwykłego kubła na odpady. Gdy już mamy właściwe pojemniki trzeba po prostu z nich korzystać.

Ta oferta dachówka płaska jest niezwykle interesująca i jeśli szukasz więcej danych na omawianą tu tematykę, to znajdziesz je tutaj.

Kiedy minie parę dni wyrzucanie papieru, plastiku czy szkła do właściwego kosza stanie się już normą. Powinniśmy także w segregację odpadów włączyć rodzinę. Dla dzieci może to być doskonała zabawa, a jednocześnie mamy możliwość by przyzwyczaić je do dbałości o naturę.

Oczywiście, przeszkodą może być to, że nie na wszystkich osiedlach są kontenery na śmieci (więcej wskazówek) przeznaczone do segregowania odpadów. Taka sytuacja już niedługo nie będzie miała miejsca. Każda osoba, która zadeklaruje, że chce segregować śmieci będzie miała zapewnioną taką możliwość. To odbiorcy śmieci będą musieli się postarać, by dostarczyć odpowiednie kontenery.

Edukujmy młodsze pokolenie

Papierowy karton- recykling

Autor: FutUndBeidl
Źródło: http://www.flickr.com

Warto od pierwszych lat życia uczyć dzieci troski o środowisko. Najłatwiejszym sposobem, jest przecież segregowanie odpadów. Kiedy tylko mamy okazję, opowiedzmy dzieciom jak przerabia się surowce wtórne. Znaczące jest, żeby pojęły sens tego co robią.

Pamiętajmy, że mamy tylko jedną planetę Ziemię. Kiedy zarzucimy ją śmieciami i zatrujemy nie będzie już dobrym domem, a raczej miejscem wegetacji.

Czy chcesz głębiej przeanalizować prezentowany w tym miejscu wątek? Jeśli tak, bez obawy kliknij ten link, by przeczytać więcej na tej witrynie (https://www.eogniwa.pl/pl/c/liny-do-zrywki-drewna/39)!

Przecież chcemy dla naszych potomków dobrze – podejmijmy więc wysiłek, żeby żyły w czystym środowisku. Zacznijmy od siebie od zaraz. Nie ma na co czekać, segregowanie śmieci jest łatwe a daje wielkie efekty!