Dofinansowanie materiałów budowlanych przez miasta – czy to możliwe?

Dofinansowanie materiałów budowlanych przez miasta – czy to możliwe?
Materiały budowlane są obecnie coraz bardziej dostępne i tanie. Coraz szerszy asortyment i ich przystępne ceny mogłyby skłonić władze niektórych miast do przeprowadzenia odnowienia budynków mieszkalnych.


Docieplenia w Łodzi

docieplenia

Autor: TAFE SA Electrical Engineering
Źródło: http://www.flickr.com

Branża materiały budowlane Łódź rozwija się coraz silniej. Z roku na rok w mieście powstają nowe markety budowlane (odwierty do pomp ciepła Opolskie) i mniejsze sklepy oferujące całkiem szeroki asortyment materiałów budowlanych. Łódź ma w ofercie niemal najtańsze w powiecie materiały do prac budowlanych, w mieście i okolicy powstało wiele zakładów produkujących styropian, gładź i materiały na docieplenia.
Gdyby Urząd Miasta w Łodzi raczyłby wcielić w życie plan ocieplenia budynków w najstarszych dzielnicach miasta, zamieszkałych przez mieszkańców w podeszłym wieku nie mających w posiadaniu pieniędzy na takie kosztowne dla ich budżetu operacje, to z pewnością polepszyłoby opinię o tym mieście wśród opinii społecznej.

Prezentowany tekst opisuje bardzo zajmujące kwestie – jeśli chcesz poznać zbliżony materiał, sprawdź śmiało to opracowanie (https://www.prymat.net/oferta/rusztowania/rusztowania-modulowe/).

Docieplenia Łódź mogłaby przeprowadzić ze środków zgromadzonych od podatników. Planami związanymi z tym przedsięwzięciem mogliby zajmować się na przykładbezrobotni kierowani z urzędów pracy w celu odbycia stażu – zdecydowanie pomocna strona, warto zajrzeć na metalbud.net.pl.

Dofinansowanie zakupu materiałów budowlanych przez miasto

Docieplenie od wewnątrz ścian z cegły za pomocą płyt YTONG MULTIPOR

Autor: XELLA Polska Sp. z o.o.
Źródło: XELLA Polska Sp. z o.o.

Podobną akcję budowlaną mógłby przeprowadzić Bełchatów. Miasto jest wielce zniszczone, szare, brudne, nie zachęca, by się tam osiedlać dokonując zakupu działki pod budowę domu czy mieszkania. Dobrym przedsięwzięciem byłoby dofinansowanie towarów budowlanych dla lokatorów starych domów i kamienic. Program inwestycji mógłby dotyczyć dofinansowania zakupu materiałów budowlanych na wykonanie docieplenia lokali mieszkalnych w środku.
Materiały budowlane Bełchatów oferuje w przystępnych cenach głównie w składach budowlanych, jak zresztą wiele innych większych miast. W mieście tym tego typu obiektów handlowych jest całkiem sporo. Toteż wybór jest duży. Za kryterium władze mogłyby wziąć warunki finansowe mieszkańców i właścicieli tych lokali. Stosowane w dzisiejszych czasach systemy dociepleń nie są kosztowne i miasto nie musiałoby się mocno wykosztowywać. A dla uboższych, przede wszystkim mieszkańców w podeszłym wieku byłby to dar z niebios (czytaj tutaj więcej).