Dom idealny, czyli na jaki pomysł postawić

Dom idealny, czyli na jaki pomysł postawić
Budowanie nowego budynku mieszkalnego to marzenie ogromnej grupy osób. Do jego spełnienia wiedzie jednak odległa droga. Warto mieć na uwadze, że załatwienie formalności związanych z pozwoleniem na budowę to nie wszystko. Zdecydować się trzeba również dobry projekt.

Warte przeczytania: .

Projekty małych domów parterowych cieszą się w ostatnim czasie coraz większą popularnością. Wynika to w dużej mierze z tego,

plan domu

że małe domy, które nie posiadają piętra są zwyczajnie tańsze w utrzymaniu. Nie będą pochłaniały tak dużych kosztów związanych z ogrzewaniem, a i remont jest sporo mniej kosztowny. Projekty małych domów parterowych ma w związku z tym we własnej ofercie duża część pracowni architektonicznych, które funkcjonują na terenie naszego kraju. Oferowane w ostatnim czasie projekty domów bez piętra to tak naprawdę domy z wykorzystanym poddaszem i piwnicą, jak i takie, które pozbawione są tych dodatkowych elementów. Zrobienie podpiwniczenia najczęściej powiększa koszta wybudowania domu. W związku z tym wiele osób stawia na projekty domów bez piwnicy. O wiele bardziej rozsądnym rozwiązaniem wydaje im się być pomieszczenie nieogrzewane, które będzie pełniło rolę spiżarni. Poddasze w którym można będzie mieszkać to natomiast interesujące rozwiązanie, jeśli zechcemy zwiększyć powierzchnię mieszkalną budynku, a jednocześnie nie inwestować w robienie całego piętra. Poddasze jest niezwykle klimatyczną częścią domu

dom jednorodzinny

Autor: Jeramey Jannene
Źródło: http://www.flickr.com

i z tego powodu ogrom osób decyduje się na jego wykonanie.

Prosto z tego źródła: .

Z projektami domów powiązany jest w w dużej liczbie przypadków też projekt garażu. Odpowiednio zrealizowany projekt garażu najczęściej współgra z projektem budynku. Chodzi o to, aby zarówno dom, jak i garaż utrzymane były w jednym spójnym stylu. Tylko wtedy zabudowanie działki będzie naprawdę prezentowało się ładnie. Najczęściej realizowane dzisiaj garaże to obiekty o charakterze wolnostojącym.

Masz ochotę przeglądnąć nowe interesujące posty? Zapraszamy zatem na stronę autora. Tam czekają na Ciebie dokładne wiadomości.

Jeszcze całkiem niedawno większość właścicieli domów stawiała raczej na garaże przylegające do domu. Miały one wprawdzie drugie wejście, ale były też połączone drzwiami z domem. Takie rozwiązanie wiązało się jednak ze stratami ciepła w domu. Było oczywiście komfortowo zimą, gdyż dostanie się do wnętrza garażu nie wymagało wychodzenia na dwór. Dzisiaj takie posunięcia widzi się naprawdę rzadko. dom (zobacz montaż kotwy)