Inwestycje budowlane a przepisy

Inwestycje budowlane a przepisy
Jeśli kupujemy lub stawiamy dom musimy wiedzieć jakie są przepisy prawa budowlanego. Jest to istotne, bo każdy dokument zawierany przy okazji inwestycji w nieruchomości powinien zgadzać się z prawem. Kiedy już mamy wszelkie pozwolenia, projekty itp. nadchodzi czas, w którym rozpoczynamy budowę. Warto dowiedzieć się w jaki sposób powinna być skonstruowana umowa o roboty budowlane. Absolutnie należy ją podpisać z ekipą.

Prawo

Autor: controlarms
Źródło: www.flickr.com
Oczywiście, zdarza się, że firmy budowlane chciałyby pracować „na gębę”, ale nie dajmy się do tego przekonać. Jedynie dobrze spisana umowa ochroni nas przed wszelkimi wpadkami, wymaga od ekipy budowlanej wykonania prac z najwyższą starannością i jest dla nas podstawą do reklamacji i likwidacji powstałych usterek. Jeżeli ekipa budowlana nie chce podpisać umowy – lepiej znaleźć inną.

Zainteresował Cię nasz opis? Zajrzyj więc do kolejnego zagadnienia i czytaj palety transportowe do woli o ciekawiących Cię sprawach.

Nie warto ryzykować, zwłaszcza przy tak dużej inwestycji jak budowanie domu.

Oczywiście podobną umowę powinniśmy podpisać, kiedy chcemy zatrudnić ekipę do wyremontowania mieszkania kupionego na przykład od dewelopera. To szczególnie istotne nie tylko ze względu na możliwe poprawki w mieszkaniu, ale także na bezpieczeństwo pracowników remontowych.

Własność mieszkania
Kiedy kupujemy dom istotne jest także prawo własności nieruchomości.

Opisany temat opisaliśmy mając na myśli Twoje potrzeby. Czekamy na twoją opinię, czy spodobał Ci się ten wpis. Daj nam znać – przejdź do oferty (http://www.zleceniomat.pl/montaz-anemostatow.html) .

Nie wolno nam zapomnieć, że jedynym dokumentem potwierdzającym naszą własność mieszkania jest umowa kupna/sprzedaży w postaci aktu notarialnego. Umowa przedwstępna ze sprzedającym nie jest takim dokumentem, nawet jeśli została zawarta w formie aktu notarialnego.

Jeśli prawo inwestycji budowlanych jest dla nas niejasne albo zbyt skomplikowane powinniśmy zasięgnąć porady prawnej. Nie jest to bardzo kosztowna usługa, a zyskujemy gwarancję, że podpisujemy umowę bez żadnych kruczków. Najczęściej mieszkanie czy dom to spory wydatek, więc powinniśmy dołożyć sił, żeby umowa była napisana z ogromną starannością i z zachowaniem przepisów.

Dokładnie czytaj umowę
Firmy budowlane czy deweloperzy podpisują bardzo dużo wszelkiego rodzaju umów i mają na pewno swoje przygotowane wzory. Zawsze jednak trzeba umowę dokładnie przeczytać i najlepiej skonsultować z prawnikiem. Nie dajmy się przekonać zdaniem, że „to zwykła umowa”. Zawsze powinniśmy mieć pewność, że umowy są zgodne z prawem.