Jak pielęgnować drewniane podłogi?

Jak pielęgnować drewniane podłogi?
Należycie pielęgnowana posadzka drewniana będzie wyglądać elegancko oraz świeżo przez wiele, wiele lat, pod warunkiem, że będzie się o nią należycie dbało oraz stosowało właściwe środki.

blachy

Autor: alljengi
Źródło: http://www.flickr.com
Do powszedniego czyszczenia drewnianej podłogi starczy używanie szczotki, odkurzacza lub lekko wilgotnego mopa. Do mycia posadzki powinno się używać właściwych dla rodzaju posadzki oraz sposobu jej wykończenia preparatów czyszczących oraz pielęgnacyjnych.

Zaciekawiony tematem? Poczytaj o nim znacznie więcej. Dlatego użyj adresu (www.centrumwygody.pl/odkurzacze-centralne/beam), jaki przekieruje Cię na serwis. Zachęcamy!

Środki do pielęgnacji posadzek lakierowanych muszą zawierać chemiczne preparaty pielęgnacyjne bez dodatku tłuszczu, do konserwacji powierzchni olejowanych powinno się natomiast użytkować oleje – sprawdź – do drewna- Dla zachowania pięknego wyglądu podłogi z drewna istotnym jest, by ani woda, ani piasek, nie miały z nią długiego kontaktu. Piach uszkadza lakier jak też wierzchnią powłokę drewna. Zaś drewno po długotrwałym zetknięciu z wodą może pęcznieć, co w następstwie prowadzi do uszkodzenia powierzchni desek. Warto pamiętać, iż regularne stosowanie odpowiednich specyfików pielęgnacyjnych sprawia, że posadzka będzie bardziej odporna na zniszczenie oraz pobrudzenia.

lazura do drewna

Autor: John T Howard
Źródło: http://www.flickr.com
Producenci podłóg drewnianych mają w swej ofercie również środki do pielęgnacji podłóg lakierowanych takie jak lazura do drewna- (zobacz więcej). Specyfik odnawia pokrytą lakierem, zniszczoną warstwę wierzchnią, kreuje dodatkową powłokę ochronną i zapewnia jednolity wygląd całej nawierzchni.

Ażeby nanieść preparat na nawierzchnię posadzki, trzeba ją wcześniej umyć przy użyciu preparatu określonego do mycia lakierowanych podłóg.