Jak prezentuje się rynek mieszkaniowy w naszym kraju? Czy coś się zmienia, czy pojawiają się jakieś zauważalne tendencje?

Jak prezentuje się rynek mieszkaniowy w naszym kraju? Czy coś się zmienia, czy pojawiają się jakieś zauważalne tendencje?
W okresie wyżu demograficznego w Polsce, jest coraz większe zapotrzebowanie na mieszkania. W ostatnich latach ceny mieszkań gwałtownie wzrosły. Ludzie czasem nie mają gdzie zamieszkać. Czemu?

Osiedle mieszkalne Nasz Gaj w Rzeszowie

Autor: Nasz Gaj Deweloper Sp. z o.o.
Źródło: Nasz Gaj Deweloper Sp. z o.o.
Miasta inwestują w nowe osiedla mieszkaniowe, jak szczególnie dla ludzi młodych. Jest to plan który zakłada rozwój miasta, tak więc władze chętnie stawiają nowe bloki. Z tego też powodu, iż na osiedla tego typu, bardzo chętnie wprowadzają się młode rodziny, najczęściej z dziećmi, infrastruktura powinna być bardzo dobrze rozwinięta.

Takie osiedle musi być wyposażone w sklepy, najbardziej korzystnie jak są to różnorodne, czyli sklep spożywczy, piekarnia, a także kiosk.

Jeśli po zapoznaniu się z tym tekstem sądzisz, że warto jest bardziej poznać to zagadnienie, to jeszcze zerknij tutaj aquaform oświetlenie.

Ludzie, mimo że bardziej poważne zakupy wolą robić w galeriach handlowych, potrzebują też mieć stały dostęp do osiedlowych sklepików.

Z tego powodu, że w takim miejscu jest dużo dzieci, musimy pomyśleć o bezpiecznych, ale i kreatywnych placach zabaw, czy ciekawej lokalizacji, gdzie rodzice będą mogli udać się na spacer z wózkiem. Korzystnie jest pomyśleć o takim punkcie, w jakim będzie możliwość założyć przedszkole albo żłobek. Dla większości rodziców jest to niezwykle pożyteczne rozwiązanie. Takie miejsca powoli stają się autonomiczne, gdzie ludzie potrafią funkcjonować spokojnie oraz mieć dostęp do najbardziej niezbędnych miejsc, jak i takich które zaspokajają potrzebę rozrywki. Są tak więc coraz bardziej dostosowywane do wymagań młodych osób.

Rzeczywiście tak to się prezentuje w każdym dużym mieście, iż najczęściej są oferowane na rynku pierwotnym. Dzieje się tak, bo deweloperzy mogą liczyć na pewne ułatwienia od Państwa. Przykładowo program “Mieszkanie dla Młodych” odnosi się jedynie do rynku nowych mieszkań. Prowokuje to sytuacje, że często deweloperzy nie posiadają klientów, bo konkurencja jest wielka, więc niezbędnie trzeba bardzo walczyć cenowo, aby to akurat nasze mieszkanie było wybrane. Tym bardziej, że wszystko pokazuje, iż kryzys się kończy, tak więc i prościej o kredyt, więc coraz więcej młodych rodzin może zakupić swoje własne mieszkanie. Z jednej więc strony wybór jest ogromny, z innej nie każdy może liczyć na pożyczkę w banku, ponieważ na rynku pracy jest różnie – jedna osoba może liczyć na umowę o pracę, inna ma tak zwaną “śmieciówkę”. To zresztą kłopot wielu młodych ludzi.