Jak przebiega badanie zanieczyszczenia gruntu pod budowę domu?

Jak przebiega badanie zanieczyszczenia gruntu pod budowę domu?
Nie zawsze jesteśmy całkowicie pewni, że działka, na jakiej mamy zamiar zbudować dom, nie była kiedyś np. wysypiskiem śmieci. Takie obawy pojawiają się w szczególności wówczas, kiedy przestrzeń budowlana mieści się daleko od innych domów. Zdarzają się przypadki, kiedy po pewnym czasie okazuje się, iż pierwsi właściciele działek przechowywali tam kiedyś np. azbestowe elementy lub stare jarzeniówki wypełnione rtęcią.

Turbiny wiatrowe

Autor: bogenfreund
Źródło: http://www.flickr.com/photos/bogenfreund/465058200/

Takie przypadki przytrafiają się głównie wówczas, kiedy teren zakupiony był po promocyjnej cenie.
Jeżeli posiadamy jakiekolwiek wątpliwości dotyczące zakupionego terenu, niezbędne może wydawać się badanie zanieczyszczenia gruntu. Warto jest w głównej mierze skontrolować ziemię pod względem uprzedniego zastosowania terenu zgodnie z przepisami ochrony środowiska.

Profesjonalny nadzór geotechniczny powinien wykazać, czy zakupiona ziemia jest wolna od wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, czy też mamy powody do obaw (zobacz pod tym adresem: ).
Ważne jest również, żeby jeszcze przed nabyciem działki przekonać się dokładnie, kto był wcześniejszym właścicielem działki oraz jak ziemia była wcześniej zagospodarowana. W celu zyskania takich wiadomości niezbędne jest przeanalizowanie wpisów w księdze wieczystej.

Zwolennikom rzetelnej informacji zalecamy ten link, ponieważ nie dość, że traktuje on o pokrewnej kwestii, to wykonuje to też w bardzo pasjonujący sposób. Kliknij i zobacz!

Nie bez znaczeni powinny okazać się także badania dostępne w urzędach lub lokalnych organach ochrony środowiska. Należy również wcześniej dyskretnie zapytać sąsiadów na temat tego, co na zakupionym terenie znajdowało się wcześniej.

Zrealizowanie bardziej szczegółowych badań chemicznych terenu oraz wód nie jest obowiązkowe w sytuacji każdej transakcji. Aczkolwiek są pewne okoliczności, gdy takie badania są wskazane (sprawdź zapisy – ). O ewentualnym zanieczyszczeniu środowiska powinno świadczyć to, czy na danym gruncie albo w jego bezpośredniej bliskości prowadzona była działalność polegająca na produkcji, gromadzeniu bądź wykorzystywaniu substancji niebezpiecznych dla środowiska.

Sygnałem alarmowym może okazać się także informacja o tym, iż na określonym terenie znajdowało się wysypisko śmieci, w szczególności tzw. dzikie. Nie mniej ważne są także szczegółowe badanie struktury geologicznej. W pewnych sytuacjach nawet zanieczyszczania, jakich źródło znajduje się w znacznej odległości, mogą przedostać się wodami podziemnymi do kupowanego gruntu.

Jeśli musisz sprawdzić prawdziwość informacji znajdujących się w tym materiale, to kliknij tu oraz zweryfikuj u źródła (https://jeger.pl/pl/efekty-dekoracyjne-do-scian/369-jeger-stiuk.html) a uzyskasz stuprocentową gwarancję w takiej kwestii.

Dzięki szczegółowym badaniom i analizom gruntu możemy wyzbyć się wszelkich wątpliwości i obaw.