Jak wybrać nowe mieszkanie dla swojej rodziny, wady i zalety nowych i używanych lokali.

Jak wybrać nowe mieszkanie dla swojej rodziny, wady i zalety nowych i używanych lokali.
Zakup swojego mieszkania to dla niejednej rodziny marzenie życia, ale równocześnie bardzo duże wyzwanie. Po pierwsze jest to bardzo duże wyzwanie finansowe, bo jednak w Polsce stosunek zarobków do cen lokali mieszkalnych jest tragiczny, niewiele osób w rzeczywistości będzie miało możliwości, aby odłożyć pieniądze i kupić mieszkanie za gotówkę.

wnętrza

Źródło: flickr.com
Duża część ludzi musi chociaż trochę posiłkować się kredytem, ale dzisiaj i tak minimum pięćdziesiąt tysięcy złotych jest jeszcze potrzebne. Trzeba mieć trochę wkładu własnego, zapłacić konieczne opłaty przy zakupie, a oprócz tego pozostawić coś na jakieś wykończenie i remont (Co to jest ETICS?) nowego lokum. Jednak jeżeli podstawowa przeszkoda będzie pokonana, to będzie trzeba zacząć szukać wymarzonego lokum.

Jeśli ten artykuł wciągnął Cię całkowicie, to sprawdź również odmienny oryginalny tekst (http://www.vincent.pl/maszyny-pakujace/materialy-eksploatacyjne/folia-stretch-i-siatka-klima-net/Folia-stretch-do-pakowania/), który na pewno posiada nie mniej absorbujące dane.

Tu przede wszystkim będzie trzeba podjąć decyzję, czy mieszkanie będzie nowe, od dewelopera, czy kupowane na rynku wtórnym. Obie te opcje mają swoje zalety i wady i zanim się podejmie ostateczną decyzję należy wszystko bardzo dokładnie przemyśleć i rozważyć argumenty za i przeciw.

Nowe lokale mieszkalne mają ten plus, że da się je od początku urządzić tak jak się chce, bez patrzenia na to, co zrobił poprzedni właściciel. Poza tym wszystko jest całkowicie nowe, w razie czego ma gwarancję i po wykończeniu można będzie bez dużych prac remontowych mieszkać przez kolejne kilkanaście lat. Jednak już na samym początku nowiutkie mieszkanie kosztuje trochę więcej niż na rynku wtórnym, a przecież należy dołożyć okrągłą sumę na jego urządzenie. Za to używane mieszkania są tańsze, i w zależności od stanu technicznego albo będzie trzeba w nich wykonać remont, albo będą się nadawać od razu do zamieszkania.

Dom

Autor: Arto Brick
Źródło: http://www.flickr.com
Ważne jest też to, że mieszkania używane są najczęściej na osiedlach, które mają dobrze rozwiniętą infrastrukturę, przy nowych bardzo różnie będzie to wyglądało. Obecnie najlepiej się szuka mieszkań w internecie, w którym działa wiele ogłoszeniowych portali. Wystarczy wejść w interesującą kategorię, przykładowo mieszkania na sprzedaż trzebnica, sprawdzić umieszczone tam oferty i kontaktować się z osobą sprzedającą.