Jak wybrać właściwy projekt, by mieć niedrogo domek

Jak wybrać właściwy projekt, by mieć niedrogo domek
Jednym z najważniejszych kryteriów, jakim w większości wypadków kierujemy się podczas planowania budowy domku, są koszty. Perfekcją, do którego dąży wiele osób jest sytuacja, w której wydatki określone na budowę budynku nie przewyższą kosztów kupna mieszkania.

izolacja przeciwwilgociowa schemat

Autor: Agnieszka Bykowska
Źródło: www.Projektoskop.pl

Początkującym inwestorom częstokroć wydaje się, że głównym kryterium jest wielkość powierzchni użytkowej budynku.

Gdy będziesz zdania, że zawarte w tym artykule informacje są warte uwagi, zobacz jeszcze szczegóły tutaj. Odnajdziesz tam tak samo wartościowe dane.

Jest w tym sporo prawdy, lecz rzeczywistość jest troszeczkę bardziej skomplikowana. Rzecz jasna, im mniejszy dom, tym koszta będą niższe, lecz równocześnie trzeba zwrócić uwagę na to, że za budowę dwóch domków o takiej samej powierzchni użytkowej można uiścić bardzo rozmaite sumy. Projekty domów energooszczędnych o prostej bryle okazują się sporo tańsze, niż fantazyjne projekty domów.

Czekasz na nowy wpis? Śpieszę powiadomić Cię, że autorska witryna (https://www.baltic-park.com.pl/kontakt_z_nami.htm) jest już dostępna. Zatem zachęcam do lektury.

Zatem pierwszą kwestią, na którą powinni zwrócić uwagę inwestorzy, jest poziom skomplikowania bryły domu. Najbardziej tanim podejściem jest wybór projektu w formie prostokąta bądź kwadratu, bez zbytecznych detali architektonicznych. Obrys domu powinien mieć jak najbardziej regularne kształty. Decydując się na taki typ projektu budynku, tym samym zapewnimy sobie bardziej ekonomiczną eksploatację domu.

Dzisiaj coraz większą popularnością cieszą się projekty budynków bez piwnic.

Jednym z powodów takiego stanu rzeczy są koszta – wybudowanie piwnicy pod całą nawierzchnią mieszkalną domku może powiększyć cenę budowy o mniej więcej dwadzieścia procent. Tak samo będzie z garażem; jeżeli zdecydujemy się na parkowanie samochodu pod chmurką, to zaoszczędzimy na budowie ponadplanowego pomieszczenia.