Jak wygląda rynek mieszkaniowy w Warszawie, jaki sposób moda może wpływać na ceny mieszkań.

Jak wygląda rynek mieszkaniowy w Warszawie, jaki sposób moda może wpływać na ceny mieszkań.
Warszawa to największe miasto w naszym kraju, zrozumiałe więc jest, że posiada największą ilość mieszkań. Porównując to z innymi dużymi miastami, takimi jak Kraków, Wrocław czy Poznań, Warszawa charakteryzuje się także wysokim poziomem cen, różnice pomiędzy wymienionymi miejscowościami sięgać mogą nawet kilkudziesięciu procent. Bierze się to z paru rzeczy. Po pierwsze inwestycje na stołecznym rynku zwyczajnie są dużo droższe, niż w pozostałej części kraju.

warszawa

Autor: Artur Malinowski
Źródło: http://www.flickr.com

Dużo więcej zapłacić będzie trzeba za ziemię, droższa jest także robocizna, i to wszystko wpływa na to, że ceny są wysokie. Drugim czynnikiem kształtującym ceny jest duży popyt na nieruchomości. Jeśli deweloperzy mają świadomość, że i tak lokale sprzedadzą, to nie mają ochoty na obniżanie cen, a za cenami na pierwotnym rynku będą szły ceny mieszkań z drugiej ręki.

Masz trochę wolnego czasu i masz ochotę rozszerzyć wiedzę z tego działu? Zatem najedź na hiperłącze (https://www.dkrm.com.pl/) i tam delektuj się szczegółowymi informacjami.

W efekcie warszawskie nieruchomości mają najwyższe ceny w kraju, w centrum osiągając naprawdę niebotyczne ceny (www.purevent.pl/cennik/), a i na obrzeżach kosztując dużo więcej, niż podobne mieszkania w pozostałych miejscowościach. Tradycyjnie od długiego okresu czasu mieszkaniami z największymi cenami charakteryzuje się Śródmieście. Tu w cenie mniej niż dziesięć tysięcy złotych za metr trudno czegoś szukać, a są też mieszkania z dwukrotnie wyższymi cenami. Na kolejnych miejscach jest dużo zmian, w zależności od mody na daną dzielnicę. Jeszcze do niedawna popularny był Mokotów, lecz w ostatnim czasie dużo większą popularnością, a tym samym wyższymi cenami, charakteryzuje się Ursynów.

nowe mieszkanie

Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com

Dalej cenowe różnice się zacierają, zainteresowanie różnymi osiedlami jest falowe. Jeśli przez dwa czy trzy lata klienci chętnie kupują mieszkania Warszawa Bielany, to nie ma żadnej pewności, że za jakiś czas moda się nie zmieni i popularna się nie stanie kolejna dzielnica. Takie mody przekładają się niestety na proponowane ceny, bo jeśli popularne są mieszkania na Pradze, to automatycznie cena za metr zaczyna rosnąć. Jeśli się planuje zakup lokalu mieszkalnego w Warszawie pamiętać należy o tym i nie sugerować się modą, lecz tym, co faktycznie będzie komuś potrzebne.