Jaką blachę warto kupić, kiedy konstruujemy pokrycie dachowe?

Jaką blachę warto kupić, kiedy konstruujemy pokrycie dachowe?
Gdy jesteś na etapie budowania albo remontowania budynku wolnostojącego, być może poszukujesz odpowiedniego surowca na dach. Nierzadko korzystnym rozwiązaniem jest użycie blachy trapezowej, płaskiej lub blachodachówki czy płytek dachowych.

Te ostatnie doskonale się nadaną w przypadku budynków utrzymanych zarówno w stylu tradycyjnym, jak i postępowym. Zanim jednak zakupisz konkretny materiał, sprawdź wcześniej też odmienne parametry niż tylko cenę, okres gwarancji czy warunki przewiezienia. Bardzo istotne są bowiem także takie kwestie jak m.in. grubość blachy (im okaże się grubsza, tym cięższa, ale także utworzy solidniejsze pokrycie). Grubość powinna być w przedziale 0,5-2,5 milimetra. Poza tym istotny jest rodzaj antykorozyjnych zabezpieczeń.

Ciekawe informacje o tej tematyce pozyskasz w różnorodnych serwisach, ale znacząca witryna (http://kamieniarstwo.pl/strona-glowna/) jest jedynie jedyna! Sprawdź nas!

Ta kwestia tyczy się blachy stalowej, gdyż może być ona pokryta alucynkiem albo mogłaby być ocynkowana. Z punktu widzenia kupującego, lepszym wyjściem jest blacha pokryta alucynkiem.

małe łazienki slider

Autor: Sanitec KOŁO
Źródło: http://echopr.pl/PRASA/nova_top_pico_kolo.jpg
Istnieje ponadto odmienna kwestia, o której należy wiedzieć. W różnego typu cennikach najczęściej serwowane są 2 odmienne wartości odnoszące się do arkuszy blach profilowanych. Chodziłoby tu o całkowitą i efektywną powierzchnię pokrycia. Zdecydowanie bliższa stanu faktycznego jest naturalnie powierzchnia efektywna, ponieważ dotyczy faktycznego wykorzystania materiału. W praktyce jest to szerokość arkusza pomniejszona o zakładki, które są konieczne do właściwego przykrycia połaci dachu.

Trzeba mieć świadomość, że jest to bardzo ważny czynnik w budżecie, z tego też powodu musimy dokonać trafnego wyboru.

Zaintrygował Cię nasz post? Więc kliknij w link do serwisu mardew i rozkoszuj się następnymi newsami. W razie pewnych wątpliwości – zwróć się do nas.

Istnieją 4 bardzo często wykorzystywane typy metali: stal, aluminium oraz miedź lub stop cynku oraz tytanu.