Jaką kostkę brukową zakupić na nawierzchnie dookoła domku?

Jaką kostkę brukową zakupić na nawierzchnie dookoła domku?
Ładny wygląd brukowej kostki to zbyt mało aby na jego podstawie dokonać właściwego wyboru.
Istotne są także obciążenia które musi przenieść nawierzchnia, a również jaki układ chcemy uzyskać.

Zbyt cienkie betonowe kostki mogą pęknąć pod przesadnym obciążeniem, natomiast nazbyt mnogie docięcia popsują estetykę nawierzchni.

Zaintrygowany? To dla nas optymistyczna wiadomość. Więc kliknij tu kalibrator i oglądaj bez ograniczeń kolejne rzetelne wątki.

Brukowe kostki o szerokości 4 cm nadają się na piesze ścieżki, tarasy jak też miejscowe utwardzenia w ogrodzie. Taka kostka sprawdzi się zatem w miejscach przeznaczonych tylko do pieszego ruchu, po których nie będą się poruszały pojazdy.

kostka granitowa strzegom producent

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

Z kolei kostki betonowe o szerokości sześciu cm są najbardziej uniwersalne określone zarówno na deptaki, jak i na podjazdy albo parkingi, po jakich będą jeździć auta osobowe ważące do 3,5 tony. Jeśli zaś idzie o kostki brukowe o grubości 8 cm – takowe kostki polecane są na specjalnie przygotowywane mocne utwardzenia, po jakich jeździć będą cięższe samochody, zatem przykładowo okresowo wjeżdżające na posesję wozy asenizacyjne czy samochody transportujące gaz bądź surowce budowlane.
wykonawca

Autor: Kopp – Podłogi Naturalnie Doskon
Źródło: Kopp – Podłogi Naturalnie Doskonałe
Jeżeli idzie o kształt nawierzchni a kontur kostki , to na wąskie drożyny, szczególnie te o nieregularnym kształcie, nadadzą się drobniejsze kostki, które łatwo dopasować do wszelkiego rodzaju krzywizn. Na prostych nawierzchniach, jednakże dość mocno obciążonych znakomicie się sprawdzą prostokątne kostki betonowe, jednak ułożone na ukos do kierunku jazdy auta.

Na nawierzchnie tworzące łuki warto zastosować kostki betonowe o kształcie trapezowym.

Czy przeczytany post był ciekawy, ale masz ochotę na więcej? Chcesz zobaczyć link do www? Więc zachęcamy – wystarczy wyłącznie najechać myszką.

Czym cechuje się najlepsza kostka granitowa Strzegom producent mówi, że właśnie ogromną wytrzymałością.