Jakie są plusy i minusy deregulacji zawodu zarządcy nieruchomości?

Jakie są plusy i minusy deregulacji zawodu zarządcy nieruchomości?
Biznes nieruchomości jest nad wyraz dochodowy. Posiadacz nieruchomości ma pewność, że jego pieniądze są dobrze ulokowane, gdyż ta branża jest z punktu widzenia działań inwestycyjnych pewną inwestycją. Trzeba jednak mieć wiedzę, żeby na nieruchomościach zarabiać. Oczywiście w globalnej sieci jest bardzo dużo informacji na ten temat.

Wystarczy napisać w wyszukiwarce frazy: „nadzór inwestorski Wrocław”, „zarządzanie nieruchomościami Wrocław” czy „zarządca nieruchomości Wrocław”, a każdy mieszkaniec Wrocławia znajdzie od groma cennych treści na ten temat.

nieruchomość od dewelopera

Autor: John Coley
Źródło: http://www.flickr.com

Powinno się jest zgłębiać wiedzę z tej dziedziny, bo w czasie kryzysu nieruchomości nadal będą rzetelną lokatą kapitału. A doświadczony zarządca nieruchomości może pomóc oszczędzić spore kwoty gotówki, jeśli wie jak korzystnie zarządzać konkretną nieruchomością. Polecamy .

nowa nieruchomość

Autor: John Coley
Źródło: http://www.flickr.com

Przed deregulacją zawodu zarządcy nieruchomości sprawa była dość prosta. Każdy, kto ubiegał się o możliwość wykonywania tego zawodu, musiał mieć licencję do jego wykonywania. Posiadanie licencji było chlubnym przywilejem, lecz również wiązało się z konkretnymi obciążeniami. Otóż zarządca nieruchomości był zmuszony do nieustannego poszerzania swoich kompetencji i rozwoju. Specjalna komisja zawodowa czuwała nad właściwym wykonywaniem tych zadań zarządzania. Wynajmując tego człowieka miało się pewność, że został on właściwie przeszkolony i że jest biegły do pracy na tym etacie. Dodatkowo wyrobienie licencji zarządcy nieruchomości wiązało się z uiszczeniem dużej sumy gotówki. Czytaj też

Po przeprowadzeniu deregulacji dostęp do zawodu stał się znacznie szerszy. Sporo ekspertów alarmowało, że może to być przejawem obniżenie poziomu świadczonych usług zarządcy nieruchomości. Jednak biznesmeni spojrzeli na ten problem z innej strony. Otóż okazało się, że nierzadko licencję nie posiadała osoba, która dzierży wielki talent do pełnienia funkcji zarządcy nieruchomości. Licencję uzyskiwali ci, których było było stać na pokrycie kosztów jej wyrobienia. Zdobyli wymaganą wiedzę i opłacili egzaminy, w efekcie udało im się uzyskać formalne uprawnienia. Tymczasem wielu utalentowanych młodych ludzi, którzy nie mieli dość wysokiej sumy do pokrycia kosztów wiążących się z wyrobieniem licencji, nie pracowało w tym fachu. Za sprawą deregulacji wybitni obywatele Polski mogą się realizować w tym fachu, do którego mają wszystkie potrzebne cechy do odniesienia sukcesu.
Zapoznaj się z