Jakie są typy bram garażowych? Jakie najbardziej korzystnie wybrać? Na co zwracać uwagę?

Jakie są typy bram garażowych? Jakie najbardziej korzystnie wybrać? Na co zwracać uwagę?
Jak chodzi o bramy garażowe, to można powiedzieć, że mamy ogromny wybór. Producenci posiadają w swojej ofercie kilka modeli bram garażowych, a różnią się one przede wszystkim budową oraz sposobem otwierania. Najbardziej popularne są bramy uchylne, segmentowe, rozwieralne oraz rolowane.

Bramy uchylne, jakie są zwane też płytowymi, są najbardziej popularne. Do otwarcia takiej bramy uchylnej konieczne jest miejsce przed garażem, gdyż dolna część bramy

garaż

Autor: mrhayata
Źródło: http://www.flickr.com

może wysuwać się na zewnątrz garażu. Więc jak posiadamy niezbyt duży podjazd to korzystniej nie wybierać tego typu bramy, ponieważ będziemy mieć z nią więcej kłopotu niż pożytku. Kolejny rodzaj to bramy segmentowe, określane także sekcyjnymi. Są boczne oraz górne. W czasie otwierania nie zajmują za bardzo wielkiej przestrzeni przed garażem, tak więc to dobre rozwiązanie tam, gdzie podjazd jest dość krótki. Bramy segmentowe sprawdzą się również w garażach wychodzących bezpośrednio na ulicę.

Są bardziej szczelne od bram uchylnych, tak więc najkorzystniej je zamontować w garażach ogrzewanych. Bramy tego rodzaju jesteśmy w stanie również używać w otworach z łukowym nadprożem. Takie rodzaje bram(polecamy panele ogrodzeniowe producent) najkorzystniej kupować w najlepszych sklepach, na pewno jak bramy Toruń będzie najlepszym miejscem na takie zakupy. Zobacz Toruń

Lecz również możemy tam kupić inne typy bram. Najbardziej znane są bramy rolowane, jakie definiujemy również jako żaluzjowe. Funkcjonują tak, jak roleta okienna oraz zajmują jednocześnie mniejszą ilość miejsca. Są na pewno bardzo komfortowe w eksploatacji, lecz nie wszyscy producenci mają je w swojej ofercie. Rolowane bramy zakupuje się razem z napędem elektrycznym. Inne, też chętnie wybierane, to bramy rozwieralne, czyli otwierane na boki.

To dość stary rodzaj, jednakże w ofercie producentów występuje coraz bardziej rzadko. Jesteśmy w stanie je kupić w warsztacie rzemieślniczym. Otwarcie skrzydeł wymaga jednak wiele miejsca, więc nie zawsze jest możliwość, ażeby zamontować napęd elektryczny. Jak już znamy wszystkie rodzaje bram, to możemy zdecydować się na taką, która będzie dla nas najlepsza. Nie ulega wątpliwości jednakże, iż należy je kupić w miejscu, jakie oferuje najwyższą jakość. Tak jak wspomnieliśmy wcześniej jeśli bramy Toruń jest do tego najlepszym miejscem – bramy Toruń – zobacz.