Jakim sposobem można dziś finansować kupno lokalu mieszkalnego, plusy mieszkań nowych i używanych.

Jakim sposobem można dziś finansować kupno lokalu mieszkalnego, plusy mieszkań nowych i używanych.
Zakup swojego mieszkania to bardzo duże wyzwanie dla prawie każdej rodziny. Zwłaszcza pod względem finansowym, bo w naszym kraju proporcje dochodów do cen za mieszkania daleko pozostają za zachodnią Europą. W praktyce niewiele rodzin może pozwolić sobie na taki nabytek za oszczędzone środki, przeważnie konieczne będzie wzięcie większego lub mniejszego kredytu.

Jeśli chodzi o sprzedaż mieszkań Rzeszów ma interesującą propozycję, zerknij!

nowe mieszkania na sprzedaż

Autor: Matt Buck
Źródło: http://www.flickr.com

Jeszcze do niedawna możliwości w tej kwestii były naprawdę duże, dzisiaj polityka udzielania kredytów jest dużo bardziej ostra. Z powodu najróżniejszych perturbacji na rynkach finansowych w zasadzie w całości zostały wyeliminowane z rynku produkty walutowe, a tradycyjne dużo trudniej jest otrzymać, niż jeszcze kilka lat wcześniej. W teorii ma to chronić osoby biorące takie zobowiązania przed kłopotami ze spłacanie, jednak w praktyce odcięło to sporą ilość klientów od możliwości zakupu mieszkania w takiej formie. W szczególności dużym problemem na dzień dzisiejszy jest obowiązek posiadania odpowiedniego wkładu własnego, przy większych mieszkaniach będzie to nawet suma stu tysięcy złotych. Jeżeli ktoś będzie już miał możliwości na finansowanie kupna nowego mieszkania, to pozostaje mu wyszukanie jakiegoś lokalu. Tu do wyboru będzie miał dwie możliwości, czyli lokale na rynku pierwotnym i wtórnym. Całkiem nowe mieszkania (szerzej tutaj: https://www.archicom.pl/dla-klienta/mieszkanie-za-mieszkanie) na sprzedaż oferowane są przez wielu deweloperów, i są rozłożone po wielu dzielnicach.

puste mieszkanie na sprzedaż

Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com

W wielu przypadkach takie mieszkania są położone na osiedlach całkowicie nowych, dopiero do powstających, więc w czasie wyboru trzeba mieć na uwadze to, że infrastruktura będzie się tak rozwijać jeszcze przez dłuższy okres czasu. Przykładowo może być za mało szkół, przedszkoli czy przychodni, i trzeba będzie niekiedy dość daleko dojeżdżać. W przypadku mieszkań używanych tego typu problemu nie powinno być. Jeżeli zlokalizowane one będą na starszych osiedlach, to tam najczęściej wszystko, co konieczne już dawno jest. W razie czego można dokładnie sprawdzić okolicę, żeby po zakupie wymarzonego mieszkania (szczegóły na stronie https://archicom.pl/apartamenty-na-sprzedaz/) nie narzekać, że brakuje czegoś w najbliższej okolicy.