Kilka pomysłów na szybką budowę domu

Kilka pomysłów na szybką budowę domu
Marzenie o swoim domu zwykle może prysnąć przytłoczone wyobrażeniem o długim czasie budowy.

Rozwój technologii i koncepcji ułatwia jednak zdecydowanie więcej. Dom można postawić nawet w kilka tygodni.

domy aktywne

Autor: VELUX Polska
Źródło: VELUX Polska

Oprócz znanych i chłodnych brył z cegieł znacznie więcej ludzi kupuje z drewna. Modne są rzeczywiście nieduże domy parterowe bez poddasza (jak domy.projektoskop.pl/domy-8721.htm), które mogą pojawić w całości w kilka tygodni. To domy z bali buduje się tak szybko. W tym samym stopniu kuszące są domy szkieletowe drewniane. Mniej więcej kilka miesięcy od startu budowy da się zacząć przeprowadzkę do wymarzonego domu.

Dlaczego drewno?

To moda doprowadziła do tego, że domy z drewna zastąpiono murowanymi. Obecnie powoli powraca się do dawnych metod. Wszystkie budulce mają oczywiście swoje zalety, ale też wady.

Jeśli uważasz, że odnajdziesz interesujące treści w internecie, to przejdź do omawianego problemu i kliknij w odsyłacz znajdujący się tutaj.

Drewno zdecydowanie jest wyjątkowym budulcem i bez dwóch zdań energooszczędnym. Trzyma ciepło i nie wychładza się tak jak standardowy dom.

Szkieletowy czy z bali?

Domy budowane z bali często mogą kojarzyć się z letnimi domkami nad jeziorem albo góralskimi chatkami. Dom rekuperatory szczecin na cały rok powinien być przede wszystkim zaprojektowany w dowolnym stylu, a jeśli bale na ścianach wywołują skojarzenie domownikom z myśliwskim domem, zasłaniają je płytami kartonowo-gipsowymi. Należy kupić projekt i zgłosić się do firmy trudniącej się taką techniką budowlaną. To zastanawiając, że konkurują z nami Litwini, którzy niezwykle często stawiają w naszym kraju drewniane domy.

Domy energooszczędne i pasywne to przyszłość polskiego budownictwa

Autor: OknoPlus
Źródło: OknoPlus

Domy szkieletowe zbudowane są z wyciętych już drewnianych elementów, właściwie izolowanych, z wysokiej klasy drzewa. Zewnętrznie nie różnią się od typowych murowanych domów. Ta technologia to nie tylko niewielkie domki jednorodzinne, ale także takie projekty bliźniaków na projektoskop.pl i domów wielomieszkaniowych – do trzech pięter.

Oczywiście wybór należy do budującego, dwie technologie są podobne do siebie. Zwolennicy domów z bali często wybierają miłe i nieco bajkowe chatki. W dodatku cena sporego domu jest dużo niższa niż koszt mieszkania w dużym mieście. Szkieletowe budownictwo nie zmusza do wiązania się z z konkretnym stylem i pozwala na większe możliwości.