Który projekt budynku wyselekcjonować?

Który projekt budynku wyselekcjonować?
Budynek nie jest inwestycją, na którą – pomimo powszechnych sądów – stać jedynie osoby o nieprzeciętnych zarobkach. Są metody na to, aby postawić od podstaw domek piękny i funkcjonalny, a przy tym – niedrogi.

Sposobem na to nie jest w żadnym wypadku oszczędność na materiałach. To kluczowa reguła, którą powinny kierować się osoby przewidujące budowę domu. Nabycie materiałów niskiej jakości może przełożyć się na kłopoty konstrukcyjne albo wykończeniowe, a zamiast oszczędności spowoduje niespodziewane dodatkowe wydatki. Jednakże już rezygnacja z piwnicy w projekcie domu może przynieść duże oszczędności. Architekci częstokroć podkreślają, iż dom dla zwyczajnej rodzinki 2+2 możemy zamknąć już na powierzchni 100m². Szacuje się, że 1 pokój mniej w projekcie to ekonomizacja na poziomie wręcz 30 tys. zł.

Masz ochotę wiedzieć więcej z owego interesującego tematu? Więc świetnie trafiłeś. Po prostu kliknij to koła poliuretanowe i przenieś się do następnej strony.

Jeśli więc nie ma potrzeby powiększania domku i tworzenia dodatkowych pokoi – lepiej ich nie brać pod uwagę w swych planach. Wykorzystywane będą sporadycznie, zaś przełożą się na znacznie większe koszty budowy domu.

Drzwi ze szklanymi panelami

Autor: Wonderlane
Źródło: http://www.flickr.com
Nowoczesne projekty małych domów powinny opierać się na powszechnie uznawanym podziale. Jest to przede wszystkim czytelne wyodrębnienie zony dziennej (salon, kuchnia z wyodrębnioną jadalnią oraz przyległą spiżarnią, toaleta), nocnej (umywalnia mieszkańców, trzy alkowy, ) a także garażu. Uwagę trzeba zwrócić na to, ażeby tzw. komunikacja (szczegóły tutaj interkom sieciowy) domowa – przedpokoje – nie zdominowały pozostałych części domu.

Mają być one wyłącznie subtelnym dodatkiem, nie zaś wnętrzami o wyjątkowo dużych rozmiarach. Istotna jest naturalnie liczba kondygnacji. Projekty mieszkań niedrogich w budowie opierają się na regule, że im ich mniej, tym tańszy jest dom.