Kupowanie nowego mieszkania – na co należy zwrócić uwagę?

Kupowanie nowego mieszkania – na co należy zwrócić uwagę?
Pragnąc zakupić nowiusieńkie mieszkanie, naturalnie powinniśmy rozeznać się w kilkunastu, oraz nawet kilkudziesięciu propozycjach sprzedażowych. Rynek nieruchomości rozwija się niezwykle energicznie, propozycji nowych mieszkań na sprzedaż jest niezmiernie dużo. Co chwilę słyszy się o budowie nowiuteńkich inwestycji mieszkaniowych. Kupno nowego mieszkania pod żadnym pozorem nie winien być decyzją pochopną, albowiem jest to inwestycja na niesłychanie długie lata, czasami nawet na całe życie.

nowe mieszkania w budowie

Autor: Eli Christman
Źródło: http://www.flickr.com

Przeglądając nowe mieszkania na sprzedaż , zwróćmy uwagę na takie istotne czynniki, jak na przykład cena, metraż mieszkania, liczba pokoi, miejsce, oraz także stworzenie mieszkania i budynku (LC Corp deweloper). Częstym problemem, który pojawia się przy nowiutkich inwestycjach mieszkalnych, jest marna elewacja, co sprawia odpadanie tynku. Wygląda to ogromnie nieestetycznie i na pewno wpływa na jakość budynku. Kupując mieszkanie, pożądane byłoby też zwrócić uwagę na okolice i sąsiedztwo. Czy okolica, w której potrzebujemy zamieszkać jest porządnie skomunikowana z innymi częściami miasta? Czy niedaleko znajdują się przystanki autobusowe lub tramwajowe? W jaki sposób wygląda zaplecze handlowe i usługowe? Czy w pobliżu mieszczą się przeróżne sklepy, markety czy apteki? Rodziny z dziećmi bez wątpliwości muszą wziąć pod uwagę to, czy w okolicy znajdują się przedszkola i szkoły, oraz także place zabaw, zielone skwery albo parki Wybierając mieszkanie (zobacz sprzedaż mieszkań trójmiasto), naturalnie musimy odpowiednio je obejrzeć.

mieszkania deweloperskie

Autor: John Coley
Źródło: http://www.flickr.com

Deweloperzy z reguły zachęcają do zakupienia mieszkania, wymieniając jego liczne walory, jednakże nie dajmy się zwieść przyjemnym słówkom. Rzetelnie obejrzyjmy mieszkanie oraz nie decydujmy się na jego kupno zbyt ekspresowo nawet jeżeli mieszkanie jest faktycznie śliczne. Image oraz okazałość to jeszcze nie wszystko, mieszkanie powinno być przede wszystkim funkcjonalne, obszerne i praktyczne. Zwróćmy uwagę także na to, czy mieszkanie ma balkon, ponadplanowe pomieszczenie gospodarcze bądź też piwnicę. Jeżeli zdecydujemy się na zakup konkretnego mieszkania, zawsze starajmy się także negocjować cenę.

Zajrzyj do serwisu autora, jeżeli zaintrygowały Cię treści zawarte w tym artykule. Tam wyszukasz o wiele więcej detali.

Nawet jeśli uda nam się zbić cenę mieszkania o małą kwotę to i tak pójdzie to nam na dobre.