Ładne pomysły na aranżowanie wnętrz? Biała cegła jako akcent na ścianie w salonie.

Ładne pomysły na aranżowanie wnętrz? Biała cegła jako akcent na ścianie w salonie.
Biała cegła na ścianę otwiera ogrom możliwości aranżacyjnych i otwiera naprawdę wiele dróg wszystkim tym, którzy chcieliby mieć świetne wnętrze salonu. Choć przypisywana jest najczęściej do stylu skandynawskiego czy rustykalnego, architekci proponują ją także w aranżacjach bez środka ciężkości położonego na wybrany styl, lecz w jakich przyda się optyczne powiększenie i rozjaśnienie czterech kątów.

Biała cegła nie przytłacza i nie jest dominującym elementem wnętrza, dlatego świetnie nadaje się też do małych

in-stone.pl

Autor: Pracownia Anny Koszeli
Źródło: Pracownia Anny Koszeli

mieszkań. Zero ograniczeń w wymyślaniu aranżacji również jest sporym plusem, więc możemy wybierać – jedna ściana, część ściany albo pojedynczy element. Może być dekoracją sama w sobie, wówczas dobrze jest pozostawić ją niemal pustą, lecz można na jej tle dać zestaw wypoczynkowy czy powiesić ładne zdjęcia lub… lustro.

Jeśli opublikowane tutaj materiały przyciągają Twoje oko, to oprócz tego zerknij na omówienie (http://www.ceramzet.pl/technologia/), które zobaczysz, kiedy klikniesz ten link!

Jeżeli pomieszczenie nie jest zbyt duże, farba z połyskiem będzie dodatkowo odbijała światło, dając optyczne złudzenie powiększenia pomieszczenia. Natomiast gdy nie zależy nam na tym efekcie, wybierzmy farbę matową. Bielutka cegła gipsowa na ściance jako wyraźny element salonu stylizowanego na styl skandynawski musi pojawić się w otoczeniu szarych barw, granatu czy beży. Elementami dekoracyjnymi zwykle są również turnusowe, grafitowe lub srebrne przedmioty. Nie znajdziemy wśród nich elementów w ciepłych kolorystyce, kontrastującej z naszym wnętrzem. Z kolei styl rustykalny lubi zabawę kolorem, fakturami i niebanalnymi zestawieniami na pograniczu kiczu, więc wszystko – począwszy od zestawu salonowego z obszernym fotelem, dywanikami albo zastawą, będzie tę biel na ścianie przełamywało. Wyraźne, ciepłe barwy, soczyste czerwienie, będą stanowić dopełnienie wnętrza. Drewniane meble i dodatki wpiszą się w taki styl idealnie.

Niedużo potrzeba, by mieszkanko było nowoczesne i urocze, szczególnie gdy mamy wokół czego tworzyć nastrój. Biała ściana z cegły lub płytki dekoracyjnej będzie znakomitą bazą, a pomysł z szarą fugą będzie dobrze wyglądać w łazience czy w kuchni na ścianie między szafką a zlewem. Ważna jest inwencja twórcza.