Ładne pomysły na aranżowanie wnętrz? Biała cegła jako akcent na ścianie w salonie.

Ładne pomysły na aranżowanie wnętrz? Biała cegła jako akcent na ścianie w salonie.
Biała cegła na ścianę otwiera ogrom możliwości aranżacyjnych i otwiera naprawdę wiele dróg wszystkim tym, którzy chcieliby mieć świetne wnętrze salonu. Choć przypisywana jest najczęściej do stylu skandynawskiego czy rustykalnego, architekci proponują ją także w aranżacjach bez środka ciężkości położonego na wybrany styl, lecz w jakich przyda się optyczne powiększenie i rozjaśnienie czterech kątów.

Biała cegła nie przytłacza i nie jest dominującym elementem wnętrza, dlatego świetnie nadaje się też do małych

in-stone.pl

Autor: Pracownia Anny Koszeli
Źródło: Pracownia Anny Koszeli

mieszkań. Zero ograniczeń w wymyślaniu aranżacji również jest sporym plusem, więc możemy wybierać – jedna ściana, część ściany albo pojedynczy element. Może być dekoracją sama w sobie, wówczas dobrze jest pozostawić ją niemal pustą, lecz można na jej tle dać zestaw wypoczynkowy czy powiesić ładne zdjęcia lub… lustro. Jeżeli pomieszczenie nie jest zbyt duże, farba z połyskiem będzie dodatkowo odbijała światło, dając optyczne złudzenie powiększenia pomieszczenia.

Jeśli zainteresował Cię niniejszy artykuł, szybko sprawdź dodatkowo ten odnośnik! To świetna oferta (roletomat.pl/info/rolety-zewnetrzne-wroclaw) i tu odnajdziesz dodatkowe informacje.

Natomiast gdy nie zależy nam na tym efekcie, wybierzmy farbę matową. Bielutka cegła gipsowa na ściance jako wyraźny element salonu stylizowanego na styl skandynawski musi pojawić się w otoczeniu szarych barw, granatu czy beży. Elementami dekoracyjnymi zwykle są również turnusowe, grafitowe lub srebrne przedmioty. Nie znajdziemy wśród nich elementów w ciepłych kolorystyce, kontrastującej z naszym wnętrzem. Z kolei styl rustykalny lubi zabawę kolorem, fakturami i niebanalnymi zestawieniami na pograniczu kiczu, więc wszystko – począwszy od zestawu salonowego z obszernym fotelem, dywanikami albo zastawą, będzie tę biel na ścianie przełamywało. Wyraźne, ciepłe barwy, soczyste czerwienie, będą stanowić dopełnienie wnętrza. Drewniane meble i dodatki wpiszą się w taki styl idealnie.

Niedużo potrzeba, by mieszkanko było nowoczesne i urocze, szczególnie gdy mamy wokół czego tworzyć nastrój. Biała ściana z cegły lub płytki dekoracyjnej będzie znakomitą bazą, a pomysł z szarą fugą będzie dobrze wyglądać w łazience czy w kuchni na ścianie między szafką a zlewem. Ważna jest inwencja twórcza.