Masz zamiar być profesjonalnym architektem? Dowiedz się, w jaki sposób poszukiwać pracy w zawodzie

Masz zamiar być profesjonalnym architektem? Dowiedz się, w jaki sposób poszukiwać pracy w zawodzie
Jedni mają marzenia o byciu prawnikiem, lekarzem, drudzy zaś o zostaniu architektem. To doceniany zawód, w jakim potrzebne są zdolności projektowania budynków i ich uformowania pod względem estetycznym.

Aby uzyskać odpowiednią wiedzę, należy ukończyć studia architektoniczne oraz zdobyć pierwsze doświadczenia w czasie praktyk lub stażu, zwracając uwagę na oferty pracy Żory .

oferta

Autor: Wellness GM
Źródło: http://www.flickr.com

Pierwszej pracy najlepiej jest poszukiwać będąc na studiach. Bardziej elastyczne w swoim funkcjonowaniu firmy uwzględniają zajęcia studentów i pozwalają im pracować w godzinach, jakie będą dla nich właściwe ze względu na naukę. Dzięki pracy w takim biurze przyszli architekci mają szansę zaznajomić się ze specyfiką niniejszego zawodu, zorientować się, jak pracują inni i być może uczestniczyć w jednym z projektów.

Jeżeli rozpoczynamy pracę dopiero po otrzymaniu dyplomu, także powinniśmy przeszukiwać oferty pracy. Architekt to stanowisko wymagające trzyletniej praktyki, jaka dopiero pozwala mu na zdobycie uprawnień architektonicznych, naturalnie po zdaniu specjalnego testu zawodowego. Pierwsze 2 lata po studiach to opracowywanie projektów, kolejny rok z kolei to praktyki na budowie. Należy się również wpisać do izby architektów i dopiero później można kompletnie realizować swój zawód. Więcej tu .

Droga do przejścia nie zalicza się do najprostszych, ale warto jest się starać, gdyż architekt to jedna z posad pozwalających na osiągnięcie wysokich zarobków. Oczywiście nie od razu będziemy zarabiać kilka tys. złotych, wystartujemy od znacznie mniejszych kwot, lecz już po roku doświadczenia można ubiegać się o pierwszą podwyżkę.

praca nad projektem

Autor: Multi
Źródło: Multi

Dobrze jest to pomyśleć o założeniu własnego biura projektowego, w czym pomogą nam dotacje unijne. Nim jednak będziemy mieć swoją firmę, powinniśmy uzyskać choć niewielkie doświadczenie na praktykach i stażach, aby być zorientowanym, jak działać.
Nie każdemu przychodzi z łatwością pierwsza praca Grodzisk Mazowiecki (więcej na temat). Jednak nie można ustępować, czasem lepiej jest osobiście pochodzić po biurach, aniżeli przesyłać CV, które od razu może znaleźć się w koszu. Indywidualne wizyty w biurach architektonicznych w końcu mogą przynieść sprzyjające efekty oraz zaczniesz uzyskiwać doświadczenie, jakiego tak potrzebujesz na początku.