Mieszkanie w bloku czy szeregówka we Wrocławiu – co kupić, na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Wiele osób stających przed wyzwaniem zagospodarowywania swojego miejsca, staje jednocześnie przed trudnością, co wybrać – domek szeregowy czy mieszkanie w bloku? Z jednej strony i tu i tu będziemy mieli za ścianą sąsiedztwo, z drugiej jednak luksus życia jest absolutnie inny. Przed wyborem powinno się mieć świadomość, na co zwrócić skupienie biorąc pod uwagę fundusz, jakim dysponujemy.

Najistotniejsze jest, żeby znać elementarne różnice między domkiem szeregowym a mieszkaniem do kupienia we Wrocławiu.

Czy nasz artykuł spodobał Ci się? Przejdź zatem na naszą świeżą witrynę – tam można zobaczyć tam nasze świetne fakty.

Pozornie może wydawać się, że warunki w obu przypadkach są bliźniacze, ale to złe przekonanie.

Wrocław

Autor: Maciek Lulko
Źródło: http://www.flickr.com

Dom w zabudowie szeregowej charakteryzuje się tym, że jest to domek jednorodzinny, którego ściany boczne – odmiennie do domku wolnostojącego – stykają się ze ścianami bocznymi domów sąsiadujących.To określenie dotyczy modułów środkowych takiej zabudowy. Wyjątkiem są oczywiście segmenty zabudowy szeregowej, które znajdują się na końcu – w tym przypadku aż trzy ściany (tylna, przednia i jedna boczna) są nieprzylegające. Ten moduł przypomina bardziej zabudowę bliźniaczą. Natomiast mieszkanie to kolektyw pomieszczeń mieszkalnych, znajdujących się w większym bloku, mających osobne wejście i wydzielonych od mieszkań sąsiadujących. W zależności od umiejscowienia mieszkania może mieć jedynie dwie ściany przystające do innych mieszkań, a nawet wszystkie. To fundamentalne różnice, z których wynikają niedoskonałości oraz walory mieszkania w szeregówce lub mieszkaniu. Takim jak dla przykładu tu: gotowe mieszkania wrocław.

Jeżeli chodzi o Wrocław, szeregówki to idealne rozwiązanie dla osób lubiących większą kubaturę oraz parcelę przy domu. Mieszkanie w bloku ma zazwyczaj minimalną powierzchnię mieszkalną, a już na pewno nie spotkamy mieszkania z piętrem. W przypadku domu szeregowego nie ma takich limitów. Drugą zaletą mieszkania w domku szeregowym jest przylegający do niego obszar.

Znajdujące się w tym miejscu informacje są dla Ciebie zbyt skąpe? Jeżeli tak, to wejdź na stronę fototapety do sypialni, na której znajdziesz zbliżone zagadnienia.

Nie jest to duża powierzchnia, ale mimo wszystko opcja lepsza od betonowego balkonu w mieszkaniu. Są jednak osoby, które nie czują konieczności zajmowania się podwórkiem. Jednocześnie minusem i plusem, jest możliwość posiadania garażu przy domu – taką sposobność mamy przy domku w zabudowie szeregowej, ale poniektórym nie odpowiada takie wyjście ze względu na zapach rozchodzący się z garażu. Niektórzy decydują się na mieszkania do kupienia ze względu na pewność o dom, co związane jest z bliskością sąsiadów, ale domki szeregowe nie ustępują tutaj niczym. Zwłaszcza, że przy bliskości sąsiedztwa nie mamy w tym samym czasie nieprzyjemności z ich strony np. tupania w sufit lub wody zalewającej od sąsiada z góry.