Na co zwracać uwagę wyceniając mieszkanie? Co jest najważniejsze, o jakich kwestiach na pewno należy pamiętać?

Na co zwracać uwagę wyceniając mieszkanie? Co jest najważniejsze, o jakich kwestiach na pewno należy pamiętać?
Profesjonalną wyceną mieszkania trudnią się właściwie rzeczoznawcy majątkowi, bo jako jednymi posiadają uprawienia, dzięki jakim są w stanie sporządzić operaty szacunkowe. Ich opinia jest niezbędna w dziedzinie niektórych transakcji handlowych z udziałem nieruchomości, zwłaszcza jak jej wartość musi być opracowana z największym prawdopodobieństwem. Jest także istotny, kiedy zakup finansowany jest przez kredyt bankowego.

nieruchomość

Autor: Mark Moz
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak właściciel nieruchomości czy działki nie jest zmuszony korzystać z pomocy rzeczoznawcy przy określaniu wyceny nieruchomości. (wycena nieruchomości Wrocław) Zaś jej określenie będzie pewnie bardziej utrudnione, jak nieruchomość (polecamy mieszkania do wynajęcia Sosnowiec) sprzedawana jest jako wykończona oraz wyposażona. W ten sposób wycena nieruchomości może sprawiać bardziej znaczne kłopoty – Izabela Machate – rzeczoznawca majątkowy. Kiedy urządzamy mieszkanie na sprzedaż warto mieć na uwadze, że wybór standardu wykończenia zdefiniuje rodzaj nabywcy, do którego oferta będzie zaadresowana.

Jeżeli wiec decydujemy się na materiały bardziej drogie i lepszej jakości, to zdecydowanych na kupno będzie mniej, jednakowoż nieruchomość będzie można sprzedać po wyższej cenie. Kiedy wyceniamy więc nieruchomość w stanie wykończonym, jakie jest dodatkowo urządzone musimy wziąć pod uwagę dużą ilość czynników, z pewnością więcej niż jest to w okoliczności sprzedaży mieszkania bez wyposażenia lub w stanie surowym. Faktycznie niezwykle istotny jest rodzaj użytych materiałów

nieruchomość

Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com

a także ich jakość. Obowiązujące trendy w wykończeniu wnętrz wskazują na te, jakie mają pochodzenie naturalne, czyli drewno oraz kamień. Są to też materiały bardziej drogie od syntetycznych zmienników, ale również odznaczają się wyższą trwałością i jakością. Pod uwagę również trzeba wziąć użyte w mieszkaniu rozwiązania technologiczne.

Jak są one zrobione ekologicznie i ekonomicznie, przy wykorzystaniu innowacyjnych sposobów, to jest szansa na większą wartość nieruchomości. Musimy jednakże zaznaczyć w ofercie, że stosowane rozwiązania będą miały wpływ na bardziej małe koszty eksploatacyjne. (Machate – wycena przedsiębiorstw) To spowoduje, że inwestycja zwróci się dość szybko. Ustalając cenę mieszkania wyposażonego musimy także uwzględnić klasę zastosowanych w nim sprzętów, jednocześnie liczy się standard i jakość mebli. Im bardziej jakościowe, tym wyższa wartość.