Na jakie rzeczy trzeba zwracać uwagę rozpoczynając budowanie domu

Na jakie rzeczy trzeba zwracać uwagę rozpoczynając budowanie domu
Rozpoczynając budowę domu należy w pierwszej kolejności się zdecydować, z czego ma być on wystawiony. Do wyboru będzie ich co najmniej parę, a każda ma swoje plusy i minusy. Trzeba oczywiście mieć na uwadze koszty początkowe budynku, lecz także to, jak będzie wyglądała codzienna eksploatacja domu w dłuższym okresie czasu.

Murowanie na sucho

Źródło: Wienerberger.pl

Dom będzie użytkowany przez wiele lat, i w tym czasie należy go ogrzać i robić prace remontowe. Może się w ostatecznym rozrachunku okazać, że technologia tańsza po dołożeniu długoletnich kosztów ogrzewania okaże się kosztowniejsza, niż droższa na początku, ale tańsza w użytkowaniu. Przemysł (zobacz cięcie laserowe stali) budowlany bez przerwy szuka nowinek, pozwalających na szybsze i tańsze postawienie budynku, a jedną z nowości tego typu jest system budowania Porotherm. Ta nowatorska technologia połączyła znany od dawna ceramiczny surowiec z nowoczesnymi sposobami budowy, dzięki czemu sam etap budowania został znacznie uproszczony, umożliwiając wystawienie budynku dużo sprawniej, niż w tradycyjnej technologii (więcej jeśli chodzi o system poroterm

Jednym z największych plusów systemu Porotherm jest opracowana technika technika diamentowa Wrocław wytwarzania cegieł. Zrobione są one z tradycyjnej gliny, przez co posiadają wszystkie najważniejsze plusy tego materiału, ale dodatkowo posiadają wykonane specjalnie układy drążeń. Jest to sieć mikroskopijnych kanalików, dzięki nim cegły mają znacznie lepsze parametry izolacyjne, niż cegły tradycyjne. Może to pozwolić na znaczne zmniejszenie ilości niezbędnego materiału budowlanego, a co za tym idzie przekłada się na wagę budowli i koszty postawienia. Kolejną zaletą technologii Porotherm jest murowanie na sucho (wienerberger dryfix). Takie cegły mają specjalnie zaprojektowany kształt, który umożliwia stawianie muru za pomocą cieniutkiej warstwy specjalnej zaprawy. Do postawienia bryły domu wystarczy jej tylko sześćdziesiąt kilogramów, dzięki czemu odchodzi problem z magazynowaniem piasku, wapna i cementu, a oprócz tego sporo redukuje ilość wytwarzanych śmieci. Rzecz jasna ma to także wpływ na czas niezbędny do wybudowania ścian, będzie on dużo mniejszy niż w tradycyjnym murowaniu.