Nastrojowo i przytulnie czyli oświetlenie w twoim salonie

Nastrojowo i przytulnie czyli oświetlenie w twoim salonie
Gdy wreszcie mamy swoje własne cztery ściany sen z powiek spędza jego umeblowanie. Każdy ma określone pomysły, co do tego jak powinny prezentować się ściany, jakie trzeba zakupić meble i gdzie je umieścić. Czy powinny: być nowoczesne czy też ciężkie, zastawiać sobą większość ściany, czy tylko stanowczo ją podkreślać? Jakie wybrać podłogi do pokoju, a jakie kafelki do łazienki. A w końcu, jakiego rodzaju oświetlenie powinno łączyć ze sobą poszczególne części?

Jednym z ciekawszych pomieszczeń w domu jest salon.

salon

Autor: Barbara Ann Spengler
Źródło: http://www.flickr.com

To to pomieszczenie jest sercem domu, skupia w najważniejszych momentach większość mieszkańców. Powinna w nim istnieć atmosfera rodzinnych uczuć i zaufania. Zbudować ją można przy pomocy oświetlenia.

Oświetlenie salonu nie jest proste do aranżacji. Nic dziwnego, że często pozostawia je się fachowcom. Jeśli mamy w salonie kremowe ściany lub panele na podłodze oświetlenie będzie podkreślało wystrój i dodawało mu eleganckiego posmaku. Przy kolorowych ścianach oświetlenie rozpromienia wnętrza. Przy wyborze oświetlenia warto zastanowić się jakiego rodzaju lampy będą odpowiednie do naszych rozwiązań.

Lampy sufitowe (strona poświęcona oświetleniu wnętrz) jak sama nazwa wskazuje, umieszczane są tuż pod sufitem.

żyrandole

Autor: Pedro Ribeiro Simões
Źródło: http://www.flickr.com

Mogą być stosowane w wybranym miejscu. Plafony, bo takie jest ich obiegowe nazewnictwo, z dobrymi skutkami oświetlają pomieszczenie, nadając mu jednostkowy styl. Światło z tych lamp jest rozproszone, więc oświetlają wnętrze w sposób całościowy. Często wykorzystywane są lampy LED, które mają łatwe kształty, a ich niewątpliwą zaletą jest dbałość o środowisko. W obiegu dostępne są lampy LED popularnych firm, stąd możemy być spokojni o ich jakość.Lampy wiszące to zwykle podstawa oświetlenia każdego pomieszczenia. Ich konkretne zastosowanie doceniane jest w każdym mieszkaniu. Można je znaleźć w każdym salonie z meblami.

Jeżeli ten wątek jest dla Ciebie ciekawy, to poczytaj tu (https://aleklima.pl/klimatyzatory-rodzaje/klimatyzatory-podlogowo-sufitowe) więcej informacji na zbliżone zagadnienia, które będą dla Ciebie niezwykle ciekawe.

Różne barwy, tworzywa sprawią, że każdy będzie mógł dobrać właściwą dla siebie. Dziś lampy nie tylko oświetlają pokój, ale przede wszystkim ozdabiają. Znacznym powodzeniem cieszą się lampy kryształowe, które co prawda są drogie, ale efekt rozproszonego światła, który sprawiają jest fenomenalny.

O tym, że oświetlenie jest istotne chyba nikogo nie trzeba specjalnie przekonywać. Przestronne domy mogą uzyskać dzięki optymalnemu oświetleniu nową jakość.

Źródło: