Niezależnie od tego, w jakim miejscu chcielibyśmy, by powstał nasz dom, powinien on dobrze służyć i być prawdziwą oazą

Niezależnie od tego, w jakim miejscu chcielibyśmy, by powstał nasz dom, powinien on dobrze służyć i być prawdziwą oazą
Każdy człowiek chciałby mieć taką przestrzeń, w jakiej czułby się w pełni swobodnie i nie musiałby mieć do czynienia z jakimikolwiek ograniczeniami. Dom powinien być miejscem, do jakiego powracamy chętnie, które zapewnia nam wytchnienie, kojarzy się z miłością bliskich nam osób i sprawia, że regenerujemy siły aby mieć siłę na dalsze działania. Niestety nieprzemyślane aranżacje, czy to na etapie architektonicznych decyzji, czy też aranżowania kolejnych wnętrz, mogą spowodować, że w miejsce komfortu wstąpi rozdrażnienie i potrzeba ciągłych zmian.

budowa domu

Autor: Alejandro Erickson
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście warto więc wszystko tak z góry zaplanować, aby nie było konieczności ciągłych zmian w przyszłości, chociaż zapewne i tak będą nieuchronne. Budowa domów to zajęcie, jakiego – o ile nie jesteśmy budowniczymi, czy też architektami – doświadcza się najczęściej jedynie raz w życiu. Pomijając nieliczną rzeszę osób posiadających wiele willi, przeciętny Kowalski decyduje się tylko raz za życia na zainwestowanie w tak spore przedsięwzięcie.

Dobrze jeśli każde nasze posunięcie w kreowaniu nowego miejsca jest przemyślane. Oczywiście sam proces kreowania zawsze dzieje się przy współpracy ze specjalistami, ale to my finalnie jesteśmy decydentami, którym przypada w udziale zapinanie wszystkiego na ostatni guzik. Czasami źle wykończony dach, źle obmyślony system grzewczy, czy nieładne podłogi mogą na wiele lat oszpecić miejsce, które miało być dla nas przystanią.

Doczytaj: Cortonbau

taras z widokiem

Autor: Simon_sees
Źródło: http://www.flickr.com
Pamiętajmy także o tym, że każdy dom (więcej w tym serwisie) powinien być tak wykończony, by było w nim miejsce na wypoczynek. Tarasy drewniane to lubiane przez miliony ludzi z różnych miast miejsce do opalania się, spożywania wspólnych posiłków, grillowania czy spędzania miło czasu z lampką wina w ręku. Urokliwy taras (promiennik podczerwieni Spot) może być wspaniałą ozdobą naszego domu, bowiem poza funkcją wizualną doda także ciepła całemu mieszkaniu dzięki temu, że będzie gromadził mieszkających w jednym miejscu. Nie ma oczywiście nic piękniejszego niż dom, w jakim ludzie razem spędzają chwile i celebrują różne okazje – url. Już dziś możemy wybrać projekt, który będzie nam odpowiadał i spowoduje, że do końca naszego życia nasze miejsce na ziemi pozostanie naprawdę wyjątkowe.