Nowoczesne wnętrza

Nowoczesne wnętrza
Nietypowe projekty wnętrz perfekcyjnie korespondują ze współczesnym stylem. Rozwiązań jest mnóstwo, dlatego efekt zależy od koncepcji, ale też od poczucia stylu.

Płyty ogniochronne firmy Knauf

Autor: Knauf Sp. z o.o.
Źródło: Knauf Sp. z o.o.
Nietypowe projekty wnętrz perfekcyjnie pasują do współczesnego stylu. Wybór jest spory, dlatego wszystko jest zależny od koncepcji, ale też od poczucia stylu. Ściany to spore wyzwanie. Farba czy tapeta, a może lepiej ożywić inaczej pokoje?

Pod koniec XX w. nadeszła moda na tapety, które konkurowały z mieszkaniami wyłożonymi boazerią. Pomalowanie pokoju jest najbezpieczniejsze, daje też szansę błyskawicznej zmiany, gdy chcemy wymienić kolor. Coraz więcej ludzi używa mocnych kolorów i testowanie kolorów na ścianach to już standard. Pomarańczowo-czarna kuchnia jest ryzykownym projektem, ale takie połączenie można zobaczyć osobiście, nie jedynie w Internecie.

Rośliny samoprzylepne

Bardzo popularne stają się naklejki na ścianę. Roślinne kształty, secesyjne zdobienia albo drzewa w przeciwstawnym do ściany kolorze. Trzeba wybrać dobre miejsce i z marszu ozdobić je odpowiednim obrazkiem – podobnie szybko można się go pozbyć. W pokoikach dziecięcych, tuż nad spaniem można umieścić króliczka z ulubionej bajki i konstruować wesołe historyjki z postaciami kreskówki. Poza tym można też zmienić pokój malucha w kolorową łąkę.

Gigantyczna fotografia

Fototapety mogą kojarzyć się po raz kolejny z końcem wieku i słynną meblościanką, ale dzisiaj nie muszą demonstrować widoku na Wielki Kanion. Współczesna fototapeta może przedstawiać to, czego sobie życzymy. Wielbiciele nietypowych zdjęć wybiorą właśnie najlepsze ujęcia dzikiej przyrody zdjęcie panoramiczne tętniącego życiem miasta, co świetnie łączy się ze stylem industrialnym. Abstrakcyjne obrazy nie powinny wypełniać powierzchni, dużej ściany, idealnie, żeby mogły być wprowadzone jako najważniejszy punkt, jednak również z korespondującym kolorem farb.

Panele szklane

W łazience i kuchni wcale nie musi panować glazura. Panele ze szkła to dobra propozycja dla wymagających. Między zlewem a wiszącymi szafkami każdy może zamieścić sobie widok na panoramę Paryża lub folkowe wzory na szklanych płytach. W łazience szkło w kolorze głębokiego turkusu, dobrze podsycone światłem, może zrobić niezłe wrażenie na domownikach. To faktycznie pomysł dla uwielbiających elegancję i przy okazji lekką ekstrawagancję.