Nowości w zaaranżowaniu łazienki. Świeże spojrzenie na stare elementy.

Nowości w zaaranżowaniu łazienki. Świeże spojrzenie na stare elementy.
Planowane zmiany oraz nowe aranżacje mieszkania nierzadko sprawiają, że przychodzą nam do głowy niecodzienne wizje. Natomiast jeżeli mamy sprawdzone rozwiązania, do których jesteśmy przyzwyczajeni i nie mamy zamiaru ich zmieniać, nie zmagajmy się ze swoimi zwyczajami a wyposażmy nowe pokoje zgodnie ze swoimi upodobaniami. Zgodnie z hasłem „lepsze jest wrogiem dobrego”, pomyślmy czy rewolucyjne zmiany przyniosą więcej niezadowolenia czy korzyści.

remont łazienki

Autor: centralniak
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli decydujemy się na remont łazienki i obecne jest miejsce na wannę – zdecydujmy się na nią.

Jeżeli chcesz znaleźć rzetelne dane, zobacz i sprawdź informację (https://ulpa.com.pl/maty-wejsciowe/) – tutaj są tylko interesujące oferty. Kliknij, nie rozczarujesz się.

Zabudowa wanny jeszcze nigdy nie była tak prosta – podstawa oraz parę płyt i zabudowa gotowa (sprawdź ceny zabudów wanien tutaj). Możemy dokupić do niej wykończoną obudowę, którą wystarczy zamocować. To bardzo mało pracochłonny sposób obudowania wanny, ponieważ nie trzeba już zamartwiać o jej wykończenie. Inne rozwiązanie to wypełnienie zaprawą niskich „ścianek” wzdłuż boków wanny lub wykonanie ich w systemie lekkiej zabudowy. Taką obudowę możemy dopracować według naszego uznania wybranym przez siebie materiałem – np. ceramiką Paradyż. Przy odrobinie wprawy w pracach remontowych, można sobie z tym dać radę samemu, nawet jeśli jest to zabudowa wanny znajdującej się w rogu łazienki. W łazienkach z oknem sprawdza się dekoracyjna rozeta. Szybki witrażowe należy dobrać do całego pomieszczenia lub wybrać stonowane barwy, gdyby się okazało, iż nagle zamarzy nam się tam kontrastowy kolor lub tapeta na ścianę. Z kolei rozeta sufitowa jest elementem wyjątkowo pomysłowy. Niewiele ludzi ma ją w swojej łazience (zobacz na Ceneo). Kiedy nadal poszukujemy pięknych kafelek, postawmy na Paradyż. Bardzo duży walor dekoracyjny a także tuziny nowoczesnych wzorów kafli zapewnia udany wybór. Dodatkowo kafelki zdecydowanie ułatwiają zachowanie porządku.

Prawdopodobnie tapeta na ścianę w łazience nie będzie dobrym rozwiązaniem, ale mozaika jako ozdoba nad wanną albo kafelki oraz naklejki naścienne zdadzą egzamin z pewnością. Skromną łazienkę powiększy optycznie pokaźne lustro, o wymiarze od podłogi po sam sufit, jednakże w łazience głównie powinny dominować rozwiązania użytkowe a także kreatywne, pozwalające oszczędzić przestrzeń i dobrze się zorganizować.