O czym pamiętać, kiedy odbieramy mieszkanie? Co jest najbardziej istotne, czego nie możemy przeoczyć?

O czym pamiętać, kiedy odbieramy mieszkanie? Co jest najbardziej istotne, czego nie możemy przeoczyć?
Wreszcie wybrałeś mieszkanie oraz uiściłeś należną kwotę, lecz to nie koniec formalności. W dalszej kolejności czeka cię odbiór mieszkania od dewelopera lub spółdzielni, opłata dla notariusza za sporządzenie aktu oraz niezbędne podatki dla państwa. W jaki sposób to wszystko zorganizować?

odbiór mieszkania od dewelopera

Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com
Wiedz o tym, że najistotniejsze jest, aby nic nie wykonywać w pośpiechu. Jak odbiór mieszkania, to nie daj się poganiać, czy to deweloperowi czy spółdzielni. Na odbiór umów się, kiedy jest jeszcze jasno. To ważne, gdyż w budynku z pewnością jeszcze nie ma zainstalowanego światła, a nawet jak jest to przy świetle elektrycznym gorzej widzimy. Wtedy z pewnością nie zobaczysz na przykład nierównych tynków i podłoża. Pamiętaj, iż odbiór techniczny mieszkania od dewelopera jest bardzo ważny, dobrze jest więc zatrudnić w tym celu inspektora nadzoru budowlanego. Dowiedz się jak to wygląda – jak wygląda odbiór techniczny danego mieszkania .jeżeli jednak chcesz samemu odebrać mieszkanie dobrze jest wiedzieć o kilku niezbędnych kwestiach.

Weź ze sobą koniecznie miarę kilkumetrową, poziomicę minimum metrową oraz metalowy kątownik, taki, dzięki któremu sprawdzisz czy wszelkie kąty w mieszkaniu maja 90 stopni. Oczywiście, weź też ze sobą projekt mieszkania oraz umowę. Na twoim projekcie znajduje się plan wszystkich instalacji. Przez co będziesz wiedział, gdzie powinny się znaleźć gniazdka elektryczne, gdzie muszą się znaleźć podłączenia pod wannę czy sedes. Umowa przyda ci się, żeby zobaczyć czy wykonawca przy budowie

mieszkanie

Autor: Jeremy T. Hetzel
Źródło: http://www.flickr.com

wykorzystał te materiały, jakie były w umowie, na przykład czy zamontowano zgodnie z umowa dane komponenty.

Kliknij, na tej stronie jest naprawdę świeża publikacja (http://multibed.pl/dla-inwestorow-nieruchomosci/), która z pewnością Cię bardzo zainteresuje! Przeczytasz w tamtym miejscu wiele ciekawych informacji.

Nieważne, czy odbierasz lokal w stanie surowymi zamkniętym czy do zamieszkania zawsze sprawdzaj dokładnie, czy mieszkanie posiada ta samą powierzchnię, jaka jest wpisana w umowie przedwstępnej albo docelowej(polecana firma z Warszawy). Obowiązkowo obejrzyj ściany.

Muszą oczywiście być proste, natomiast na tynku nie może być widać jakichś nierówności ani pęcherzy powietrza. Dokładnie obejrzyj podłogę. Musi być równa i pozioma. W pokojach oraz kuchni powinna się znaleźć przy ścianie wąska szczelina. Jest to dylatacja, która daje możliwość swobodnie “pracować” podłodze. Musisz sprawdzić okna – okna wrocław oraz drzwi na balkon. Muszą się z łatwością, bezproblemowo zamykać. Nie mogą trzeć o ościeżnice, muszą chodzić płynnie. Szyby nie powinny być porysowane czy pęknięte.