Płyty elewacyjne nie tylko umożliwiają cudowny wygląd lecz także dają dodatkowe korzyści ocieplenia wnętrza czy budynku

Płyty elewacyjne nie tylko umożliwiają cudowny wygląd lecz także dają dodatkowe korzyści ocieplenia wnętrza czy budynku
Zwracamy całkiem dużą uwagę na prezencje naszego budynku. Miejsce zamieszkania w domu nieotynkowanym, w którym widać niedoróbki, jest odrapany bądź zniszczony psuje całe otoczenie i nasz komfort.

By własny dom wyglądał śliczne oraz miał dobry design, dosyć często stosuje się elewacje domu. Dobra elewacja podnosi wartości wizualne domu czy też otoczenia, co powoduje, że mieszkamy w nim bardziej komfortowo.

kamienice

Autor: Reinhold Polska

Do wykończenia nawierzchni budynku stosujemy modne płytki drewnopodobne, jakie wyglądają na budynku naturalnie i wykonanie jest prostą i szybką technologią instalacji. Ich kluczowym walorem jest trwałość na warunki atmosferyczne. Wykorzystuje się także do elewacji domu kamienie, ceramikę modnej generacji bądź imitację materiałów naturalnych. To nader mocne, estetyczne, a jednocześnie funkcjonalne produkty, jakie nadają budowlom szlachetnego wyglądu i nie potrzebują konserwacji. Elewacje można robić zewnętrzną, jak również wewnętrzną.

Kamień (w serwisie) elewacyjny jest także potraktowany jako dekoracja domu, umożliwiająca wyróżnić zewnętrzne mury domu, jak . Płytki cegłopodobne oraz kamieniopodobne charakteryzują się naturalnymi walorami estetycznymi, które także gwarantują dodatkowe ocieplenie budynku. Jeśli chodzi o kamień – www.grupammg.pl/kamien-naturalny/trawertyn-raciszynski/zloze-i-kopalnia/ – elewacyjny cena jest podporządkowana od rodzaju kamienia. Płyty cementowo-włóknowe nie przynależą do tanich metod wykończenia elewacji, przeważnie używa się je na fragmentach ścian.

Drewno w łazience

Autor: Kopp
Źródło: Kopp
Cena płyty to około 110-150 zł za m2. Decydując się na taki kamień elewacyjny cena jest wyższa poza tym o ruszt 40-70 zł za m2 oraz instalacje 70-100 zł za m2. Tanią elewacją jeżeli chodzi o płytki drewnopodobne to siding. Można już otrzymać je za koszt 30-50 zł za m2. Płytki HPL laminowane z rdzeniem papierowym można kupić za plus minus 100 zł za m2. Do tego wchodzi dalszy nakład pieniężny za tynk oraz montaż. Ceny kamieni elewacyjnych i płytek drewnopodobnych można odnaleźć w sklepach, takich jak na przykład Castorama, Praktiker bądź Leroy Merlin i w pozostałych firmach zajmujących się wykończeniami.