Podjazd, taras jak też ścieżki – którą kostkę brukową wybrać do ogródka?

Podjazd, taras jak też ścieżki – którą kostkę brukową wybrać do ogródka?
Największą popularnością cieszy się współcześnie kostka betonowa. Osiągalna w ogromnej liczbie kształtów oraz kolorów, umożliwia łatwe dopasowanie jej do fasady czy ogrodzenia. Do wyboru są też bruk klinkierowy, kamienny jak też drewniany, rozmaitego typu płyty, cement wylewany. Ogrodowe ścieżki, taras ziemny, a nawet drogę dojazdową możemy wyłożyć betonowym brukiem, kamiennym a także klinkierowym. To solidne i najczęściej stosowane materiały nawierzchniowe.

Kostka Modena granito nero

Autor: Libet
Źródło: Libet

Pamiętajmy jednak, ażeby w miejscach, po jakich będą poruszać się samochody, zestawić grubsze elementy. Na trakty piesze wystarczy kostka z betonu bądź z kamienia o grubości 4 cm bądź 4,5 cm bruk klinkierowy. Dostępna na rynku kostka drewniana nie znosi natomiast dużych obciążeń, jednak możemy nią utwardzać ścieżki. Betonowa kostka postarzana Libet Decco cieszy się obecnie dużym powodzeniem, dzięki temu iż ma naturalny wygląd.

Jeżeli masz chęć zdobyć więcej informacji na omawiany temat, to odnajdziesz je zapewne po przejściu na witrynę (https://sklepmardrew.pl/) – tam są one bardzo ciekawe.

Oprócz zwyczajnego bruku betonowego – o typowych konturach oraz odcieniach – dostępna jest kostka o uszlachetnionej powierzchni, jaka nieźle odwzorowuje kamień a także drewno (pośród roślin najlepiej wyglądają naturalne materiały). Najnowsze technologie pozwalają swobodnie formować a także farbować bruk oraz stosować różne sposoby obróbki jego wierzchniej warstwy. Liczne kolekcje bruku proponowane przez firmę Libet zawierają elementy zróżnicowanych rozmiarów, jakie po ułożeniu dają nadzwyczaj naturalny efekt. Warta uwagi jest także tak zwana kostka ekologiczna – z otworami dystansowymi, dzięki którym w nawierzchni zostają otwory (wolne powierzchnie można wypełnić kruszywem lub ziemią i zasiać trawę). Atutem takiej nawierzchni jest głównie to, iż przepuszcza deszczówkę do gruntu. Zastosowanie znajduje zazwyczaj na podjazdach (nie zaś na ścieżkach), bowiem mniej wygodnie się po niej idzie.

Wspomnienie lata, ogrzewa chłodne zimowe wieczory

Autor: Libet
Źródło: Libet

Co lepiej się sprawdzi – kamień czy klinkier? Oba surowce cechuje ogromna wytrzymałość oraz stały kolor. Bruk klinkierowy fabrykuje się z gliny oraz piasku poprzez wypalanie w nadzwyczaj wysokiej temperaturze – dzięki temu jest to niezwykle solidny surowiec – nienasiąkliwy, odporny na szlifowanie, działalność substancji chemicznych, płowienie.

Jeśli masz ochotę poszerzyć swoją wiedzę na przedstawiany wątek, to przejrzyj nowy materiał (https://bestem.com.pl/produkty/plyta-plaster-miodu/), który na pewno będzie dla Ciebie niezwykle ciekawy.

Bruk kamienny zaś zawsze ma szlachetny wygląd. Jego kształt jest nieregularny, powierzchnia może być łamana, piaskowana czy szlifowana.