Pokrycie bliźniaka – dach zrobiony z dachówek. Przeczytaj, jakie masz opcje

Pokrycie bliźniaka – dach zrobiony z dachówek. Przeczytaj, jakie masz opcje
Zakończenie budowy ścian zawsze związane jest z początkiem następnego zadania jakim jest wykonanie pokrycia budynku. Wiąże się to wiązało między innymi z wyborem odpowiedniego materiału pokryciowego. Obok blachy szybko rosnącą popularnością coraz częściej cieszą się dachówki.

Posiadający duże doświadczenie dekarz nie będzie miał problemów z tym, w jaki sposób ułożyć dachówkę oraz jaki rodzaj płytek dachówkowych zakupić. Ciekawą propozycją, która pojawiła się w naszych sklepach, jest całkowicie nowa ceramiczna dachówka Orea. Stanowi ona odpowiedź na cieszący się coraz większą popularnością trend, a jednocześnie wymóg jaki stawiają projektanci nowoczesnej architektury i świetnie wpasowuje się w nowoczesny styl i to zarówno pod względem rozmaitych barw, jak i formatu. Jakimi cechami wyróżnia się dachówka Orea?

dach

Autor: Blachy Pruszyński
Źródło: Blachy Pruszyński

Przede wszystkim ten typ dachówek ma zupełnie płaską powierzchnię, a także naprawdę spory format w porównaniu do innych znajdujących się na rynku dachówek (zobacz na stronie). Za sprawą tego możliwe staje się nadanie całej powierzchni dachu prostego, a nawet całkowicie minimalistycznego wyrazu, co jest najbardziej pożądane w przypadku nowoczesnego wzornictwa wyróżniającego się prostotą. Jeśli chcemy wiedzieć, jak ułożyć dachówkę (bez znaczenia czy będzie to dachówka Orea, czy dachówka dachówka cementowa braas starego typu), dobrze jest poradzić się specjalisty w tej dziedzinie – przejdź do karty produktu.

Tak jak w każdej dziedzinie także w czasie pokrywania dachu wskazywane są pewne zasady, których trzeba przestrzegać. Przede wszystkim w przypadku stosowania dachówek zarówno zrobionych z ceramiki, jak i cementowych niezbędne jest wykonanie membrany dachowej, a także solidne przygotowanie rusztu. Zbudowany jest on z łat i kontrałat.

Nie ociągaj się! Jeżeli zainteresował Cię nasz opis, to czytaj również frezowanie kominów wrocław następne informacje na ten temat. Stworzyliśmy je dla Ciebie z radością.

Do nich w kolejnych etapach montażu będą przytwierdzane elementy tworzące właściwe pokrycie.

Z kolei osoby, które głowią się nad tym jak ułożyć dachówkę włóknowo-cementową, powinny mieć świadomość, że można mocować ją także na deskowaniu, które zostało pokryte papą. Elementarnym elementem, który pozwoli na stworzenie porządnego dachu jest bez wątpienia odpowiednie przygotowanie przede wszystkim więźby dachowej oraz krokwi. Te dwa elementy powinny stanowić idealnie równą płaszczyznę. Dzięki temu uda się uniknąć powstawania widocznych nierówności na poszyciu zrobionym z dachówek.