Porządne okna do Twojego domu

Porządne okna do Twojego domu
Wybierając okna w naszym mieszkaniu przeważnie stawiamy na okna PCV. Z pewnością są najczęściej sprzedawanymi na rynku oknami. Utarło się, że są tanie, pozwalają zachować ciepło. W dodatku źle nie wyglądają. Poza tym oprócz mycia w zasadzie nie trzeba ich za bardzo konserwować. Czego chcieć więcej? Ależ tak!

Oprócz zalet okien plastikowych, które nie wpływają dobrze na środowisko, możemy się pokusić o dobrych stron okien PCV, dodając do tego odrobinę troski o matkę ziemię i dobranie do wystroju wnętrza.

Autor: OknoPlus

Okna drewniane to ciekawa opcja w stosunku do okien z tworzyw sztucznych. Zwykle decydujemy się na nie, gdy posiadamy już inne drewniane detale w wystroju naszego mieszkania. Najczęściej stosowanymi rodzajami drewna jest meranti. Ich wybór nie powinien być nieprzemyślany. Z reguły wybieramy okna (przeczytaj więcej o okna dolny śląsk -> https://www.oknar-internorm.pl/) sosnowe, ponieważ są atrakcyjne cenowo, a przy tym są trwałe. Łatwo również do niej dobrać właściwą pasujący kolor lakieru. Biorąc pod uwagę styl naszego okna, powinniśmy zwracać uwagę na jego wykończenie: w produkcji istnieją m.in. krawędzie proste, których wybór zależy od naszej aranżacji. Do drzewa pasują również różnego rodzaju zdobienia w postaci szczeblin lub ornamentowanego szkła.

Jednak efekty wizualne to nie wszystko. Muszą być przede wszystkim funkcjonalne, dlatego też tak dużą rolę odrywa ich izolacja termiczna. Zatem należy zwrócić uwagę na części takie jak okucia, wypełnienie i no i naturalnie montaż. Okna drewniane służą również naszemu samopoczuciu, ponieważ umożliwiają pełniejszą wymianę powietrza niż okna plastikowe, które wręcz swoją szczelnością odcinają nas od powietrza. Może być to niebezpieczne w szczególności przy nieszczelnych instalacjach gazowych (o instalacjach tutaj: ), o których często zapominamy i może wywołać niebezpieczeństwo dla życia.

Oczywiście okna – (zobacz sash okna) drewniane zużywają się dużo szybciej niż okna PCV. Ale nie oznacza to, że musimy od razu je wymieniać. Zwykle renowacja takich okien sprawia, że prezentują się jak nowe i nie tracą nic ze swojej ergonomii. Czas robi swoje i z biegiem lat drewno potrzebuje odświeżenia lakieru, regulacji okuć, dodania sylikonu. Wielu producentów wie jak przywrócić oknom ich dawny blask.Okna drewniane to zwieńczenie najnowszych trendów. Nowoczesna technologia w zestawieniu z klasycznym materiałem, dają razem funkcjonale okna. Oprócz wysokich właściwości termicznych, znaczącym atutem okien drewnianych jest ich piękno. Nowoczesne technologie z zakresu budownictwa to oprócz okien też inteligentne instalacje i inne rzeczy, np. automatyka w budynkach