Prawdziwe pragnienie – własny dom z ogródkiem. Jak to osiągnąć? Czy mamy na to szanse? Jakie mamy możliwości?

Prawdziwe pragnienie – własny dom z ogródkiem. Jak to osiągnąć? Czy mamy na to szanse? Jakie mamy możliwości?
Własny dom i wspaniały, chociażby nieduży, ale własny ogród, to pragnienie wielu z nas. Problem jednakże w tym, że często takie pragnienia nie mają pokrycia w realności. Często więc, jak już faktycznie czujemy, że oto to ten czas, jak kupimy dom, poświecimy się, bo będziemy jeszcze bardziej i intensywniej pracować, by zapłacić kredyt, gdy postanowienie jest już mocne, znowu musimy odłożyć postanowienia na bliżej niesprecyzowany czas. A wszystko to przez ceny, jakie mogą przerazić nawet najbardziej przekonanego do tej inwestycji człowieka. Co w takim momencie zrobić, ażeby zrealizować swoje marzenia, by kupić dom?

projekt domu

Autor: 準建築人手札網站 Forgemind ArchiMedia
Źródło: http://www.flickr.com
Najłatwiej powiedzieć, aby odziedziczyć po kimś ziemię lub dom. Wiadomo to żart, ale niektórzy dochodzą już do takiego absurdu, iż właściwie tylko takie pojawiają się myśli. Są bowiem zrezygnowani i zdaje im się, iż nigdy nie będzie ich stać na własny dom. Na szczęście jest możliwość, aby za dosyć atrakcyjną cenę mieć swój dom. Wiadomo, nikt nie może przyznać, że można kupić dom – osuszanie kompleksowe z Opola – za małe pieniądze, ponieważ tego typu inwestycja zawsze musi kosztować. Niemniej, jest sposób, ażeby zmniejszyć koszty zbudowania domu.

projekt mojego domu

Autor: 準建築人手札網站 Forgemind ArchiMedia
Źródło: http://www.flickr.com

Pierwszy sposób to zakup ziemi rolnej zamiast budowlanej. To często lepszy pomysł, a faktycznie tańszy niż zakup ziemi budowlanej. Oczywiście nie jest tak wszystko cudownie, bo powinniśmy taką ziemię odrolnić, a ma to związek z wieloma formalnościami, tak więc jeśli chcemy zaoszczędzić powinniśmy poświęcić na to trochę większą ilość czasu. Kolejny sposób to nabycie domu na zamówienie, z gotowego projektu. To rzeczywiście najlepsza metoda, ażeby dużo zaoszczędzić. Dostępne są projekty niezwykle atrakcyjne cenowo, od małych domków, na przykład sześć dziesięciometrowych, po większe projekty domów jednorodzinnych z garażem lub projekty domów do 100 m2 z garażem.

Oczywiście wszystko zależy od zasobności naszego portfela, lecz powinniśmy wiedzieć, że korzysta z tego sposobu coraz większa ilość osób. To szczególnie odpowiednie dla ludzi, którzy poszukują gotowego projektu, a jednocześnie nie chcą nie wiadomo, jak ogromnego domu. Jeśli więc złączymy te dwa sposoby: nabycie rolnej ziemi i dom z przygotowanego wcześniej projektu, to istnieje spora szansa na wielką oszczędność i spełnienie swoich marzeń.