Prawie każdy Polak śni o kupieniu małego domu – prezentują się one ładnie i zazwyczaj są zgrabnie zaprojektowane

Prawie każdy Polak śni o kupieniu małego domu – prezentują się one ładnie i zazwyczaj są zgrabnie zaprojektowane
Dość często mamy możliwość zobaczyć stare budynki, które przykryte są dachówką w jakże charakterystycznym i znanym wszystkim ceglastym odcieniu. Wszyscy, którzy posiadają dom śnią o tym, by ich dach był pokryty taką dachówką.
Każdy pragnie posiadać mały dom.

dachówki

Autor: Paolo Trabattoni
Źródło: http://www.flickr.com
bloki mieszkalne

Autor: Corena Hasselle
Źródło: http://www.flickr.com
ceglana ściana

Autor: Randy McRoberts
Źródło: http://www.flickr.com
Często przy rysowaniu projektu budynku mamy możliwość od razu powiedzieć jakie pokrycie dachu nas interesuje. Jest to niezwykle istotne dla projektanta, ponieważ dachówka dachówka nelskamp cena bywa dosyć ciężka. Dlatego powinien on od razu wiedzieć, że więźba dachu musi być mocno zaprojektowana. Jednak mimo ciężaru i większego kosztu w porównaniu z blachodachówką, każdy zaznaczy, że dachówki są i będą najlepsze. Są one przede wszystkim wytrzymałe. Tak znacznie, że niektórzy producenci zapewniają na nie choćby i pół wieku gwarancji. Jednak, normą bywa funkcjonowanie, które jest większe niż nawet stulecie. Co nie mniej istotne – dachówki są bardzo ekologiczne. Co to znaczy? Są naturalne, toteż przepuszczają powietrze. Budynek ma możliwość przez dach (polecana płaska dachówka) oddychać. Sprzyja to odpowiedniej cyrkulacji powietrza w budynku. Nasz dom za sprawą dachówek nie zamienia się w puszkę. Mamy różne rodzaje dachówek. Przykładowo dachówki glazurowane są pomalowane szkliwem, które powoduje, że pokrycie dachowe później obrasta mchem. Dzięki połyskowi wygląda też niezwykle szykownie na dachach nowych budynków.

Możemy spotkać w sklepach także dachówki cementowe, które prezentują się dokładnie tak, jak tradycyjne, jednak są duża tańsze. Dlatego w ostatnich latach są tak modne.