Rok 2015 – czy to odpowiedni moment do zainwestowania w zakup własnych czterech ścian?

Rok 2015 – czy to odpowiedni moment do zainwestowania w zakup własnych czterech ścian?
Zakupienie własnego mieszkania to dzisiaj absolutnie jedna z najistotniejszych decyzji, którą podejmuje w życiu normalny Polak. Ceny nieruchomości w Polsce są na tyle duże, że konieczne jest zaciągnięcie obciążającego kredytu hipotecznego, który następnie spłaca się przez istotną część życia, niekiedy nawet kilkadziesiąt lat. Czy w takim razie rok 2015 to dobry moment, aby kupić własne cztery ściany?

Fachowcy zgodnie twierdzą, że rok 2015 nie będzie widocznie różnił się na rynku mieszkaniowym od roku 2014, z tego względu gdy ktoś planuje inwestycje mieszkaniowe, jest to z pewnością bardzo dobry okres na ich zrealizowanie. Czemu? Przede wszystkim ze względu na fakt, że ceny mieszkań od jakiegoś czasu utrzymują się na stałym poziomie.

Nie czekaj! Jeżeli zaintrygował Cię ten tekst, to przejdź w kolejną stroną. Tam czeka na Ciebie ciekawostka (https://sklepmardrew.pl/). Myślimy, że w ten sposób będziemy mogli rozwiać wszelkie Twoje wątpliwości.

W dodatku, banki przychylniej patrzą na kredytobiorców, którzy planują zakupić mieszkanie. Trzeba jednakże pamiętać, że w 2015 roku

nowe mieszkania

Autor: EnergieAgentur.NRW
Źródło: http://www.flickr.com

wymagane jest posiadanie wkładu własnego w wysokości 10% wartości kupowanego mieszkania. Osoby, które nie mają takiej sumy mogą skorzystać z rządowego programu pomocy, jakim jest coraz bardziej popularne Mieszkanie dla Młodych. Program uwzględnia jednak osoby mające maksymalnie 35 lat, które planują kupić mieszkanie na rynku pierwotnym. Oczywiście, ograniczenia obowiązują też w stosunku do wielkości mieszkania czy jego ceny za metr kwadratowy. Możliwa wielkość zależy głównie od liczby dzieci posiadanych przez daną osobę bądź partnerów. Z tego powodu przewiduje się, że mieszkania rynek pierwotny rzeszów będzie się doskonale rozwijał. Jest to także znakomita wiadomość dla deweloperów, a wzrost popytu generuje także wzrost podaży, więc liczba inwestycji rynku mieszkaniowego na pewno będzie w najbliższym czasie ulegać zmianie.

Oczywiście, zanim podejmie się decyzję o kupnie swojego mieszkania trzeba najpierw dokładnie ocenić indywidualną sytuację finansową.

Nie ociągaj się! Jeśli spodobał Ci się nasz wpis, to czytaj również płyta plaster miodu kolejne informacje na wybrany temat. Opracowaliśmy je dla Ciebie z przyjemnością.

Jest to zbyt ważna decyzja, aby była dziełem przypadku. Niemniej jednak, rok 2015 na pewno jest dobrym momentem na tego rodzaju inwestycję. Okazje cenowe trafią się przede wszystkim w sytuacji, kiedy deweloper wyprzedaje ostatnie nieruchomości z określonej inwestycji, z tego powodu warto jest szukać tego rodzaju ofert, gdyż ceny mieszkań w stosunku do roku 2014 raczej nie będą się zmieniały w najbliższym czasie.