„Schody,schody,schody.. Nie mogą schody wyjść nigdy z mody, najtrwalsza to z wszystkich mód…”

„Schody,schody,schody.. Nie mogą schody wyjść nigdy z mody, najtrwalsza to z wszystkich mód…”
Istnieją sytuacje w naszym życiu kiedy sugerujemy się nie tyle samą modą, ale także funkcjonalnością. Np. gdy w mieszkaniu ostatnia kondygnacja zaplanowana jest na przestrzeń użytkową, a nie uśmiecha nam się niepotrzebnie wydawać większej sumy pieniędzy na drewniane schody. W tej sytuacji najlepszym wyborem będzie zamontowanie rozkładanych schodów, jako zamiennik schodów stałych.

pokój

Autor: someToast
Źródło: http://www.flickr.com
Schody strychowe nie potrzebują miejsca gdy nie są rozkładane. Ich dodatkowym plusem jest to, iż bezproblemowo można je umocować w dowolnym miejscu, z którego najszybciej będzie nam dostać się na strych. Wszak poddasze to nie tylko i wyłącznie pomieszczenie, które pełni funkcję przechowalni sporadycznie używanych rzeczy, ale w wielu przypadkach stanowi też doskonałą drogę na dach.

Warto pamiętać o tym, że materiał, którym pokryty jest nasz dach może wymagać w naprawienia zniszczeń tudzież konserwacji oraz że wszelkie instalacje na dachu wcześniej trzeba tam umieścić, a później okresowo testować i przyjmować kominiarza z coroczną wizytą. Zamiast przy każdej z tych czynności wykorzystywać drabinę i uprawiać wspinaczkę, zróbmy w dachu wyłaz. komfortowego dla nas wejścia na strych jest wtedy wymogiem. Można oczywiście doprowadzić do niego stałe schody, ale przeważnie nie mamy na nie miejsca. Jednak, nawet w sytuacji gdy przestrzeni jest sporo, przytoczony wyżej koszt ich realizacji jest niebagatelny, a jednak szkoda funduszy na coś, co będzie używane tylko okazjonalnie.

Schody strychowe dają nam możliwość zaoszczędzić i metraż i pieniądze. Dla właściciela, ich najważniejszym elementem jest drabinka (szczególnie jej konstrukcja). Istnieje łamana, przesuwna albo nożycowa. O wyborze konstrukcji schodów składanych w w dużym stopniu decyduje wielkość otworu w stropie – im mniejszy, tym mniejszych rozmiarów muszą być schody po ”schowaniu”. Dobrą stroną schodów jest szansa ich samodzielnego zamontowania.

Jeżeli uważasz, że odnajdziesz przyciągające oko treści w sieci, to przejdź do omawianego problemu i kliknij w link mieszczący się tu.

W handlu znajdziemy schody składane do wszelakich wielkości pomieszczeń. Otrzymujemy je zazwyczaj w pełnym, zmontowanym zestawie i potrzebują jedynie montażu w konkretnym miejscu.