Sypialnia w pięknym stylu – jak spełnić to pragnienie?

Sypialnia w pięknym stylu  – jak spełnić to pragnienie?
stylistyka glamour to blihtr, szyk i majątek nowobogackich dzielnic. Błyszczące materiały, intensywne barwy, srebrne i złote dodatki. Pokój nocny w stylu glamour? Tak!

sypialnia glmaour

Autor: jheffry swid
Źródło: http://www.flickr.com

Miejmy na uwadze jednak, że prosto przegiąć w kierunku kiczu – przepych ma być stylowy. Zapewni go połyskująca, ozdobna tapeta na ścianie, podłoga z wyszukanego, mrocznego drewna lub chłodnego marmuru, ciężkie zasłony z weluru, mocno połyskujące poszewki na poduszki. Dołóżmy do tego jeszcze odważne połączenia dynamicznych barw – czerwieni i czerni, czerń z beżem, kontrastującej czerni i perłowej bieli. Do tego wszystkiego szklany żyrandol i rzeczy w kolorze srebrnym i złotym, połączone z satynową błyszczącą pościelą w kolorze mocnego fioletu albo bordowego dodadzą sypialni szyku. Warto także zastanowić się nad zakupem poduszek wełnianych, które ożywią wnętrze.

piękna sypialnia

Autor: Boa-Franc
Źródło: http://www.flickr.com

Podstawą stylu glamour są symetryczne kształty i prosta struktura. Pamiętajmy także, że w sypialni potrzebna jest harmonia, jej zachowanie pozwoli nam na właściwy relaks. Istotną służbę w tym pomieszczeniu odgrywają dwie kwestie: oświetlenie i dodatki. Polecamy wytypować efektownie wyglądające srebrne lampki nocne, które powinny pasować do górnego oświetlenia. Na podłodze można rozłożyć dwa drobne chodniki w kolorze intensywnego dynamicznego fioletu, albo bordowego. Zaopatrując się łóżko, zadbajmy by miało zwykły kształt, jego kluczowym elementem będzie wysoki zagłówek (https://www.homeandliving.pl/#!/) – od nas zależy czy będzie tapicerowany, drewniany, czy stalowy. W przypadku tego tapicerowanego, wybierzmy tu np. na kolor fioletowy, który skontrastujemy nieco jaśniejszą satynową pościelą. Aranżacja sypialni w stylu glamour to niesamowicie dobry pomysł.

Pokój nocny w stylu glamour to materiały i faktury. Nie użyć tu wszelkiego rodzaju tafty, jedwabie, adamaszki i futro. Dobrze wkomponuje się tu ciężka, gruba zasłona do okien z ciemniejszą mroczną woalową firanką w takim samym, bądź ton jaśniejszym kolorze ubarwieniu . Pamiętajmy również, aby nie bać się rozweselić tego poważnego stylu wesołym dodatkiem jak np, pufa w pasiak łowiciki.