Szukamy mieszkania nad brzegiem morza

Szukamy mieszkania nad brzegiem morza
Kupienie mieszkania to dla wielu ludzi najważniejszy, największy zakup w perspektywie całego życia. Co w tej sprawie mówią mieszkańcy największego polskiego miasta nad Bałtykiem? Jakich cen mogą się spodziewać gdańszczanie, przeglądający oferty tamtejszych deweloperów?

Przegląd osiedli…

Nowe mieszkanie

Autor: Bryn Pinzgauer
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem nowego mieszkania, warto by zacząć od poszukania w sieci, a bardziej precyzyjnie mówiąc serwisach ogłoszeniowo-deweloperskich. Wyszukiwarki i porównywarki w tym stylu zagwarantują potencjalnym klientom mnóstwo propozycji kupienia mieszkania, uwzględniając wszystkie niezbędne kryteria. Nie inaczej jest w przypadku Gdańska.

…i kryteriów mieszkaniowychCeny za m2 kupionego mieszkania (szerzej tutaj: https://www.archicom.pl/inwestycje-mieszkaniowe/forma/) są uzależnione od ilości pokoi, dzielnicy, typu zabudowy. Przykładowo – sporo mieszkań z perspektywą ukończenia w 2016, a nawet 2017 roku znajdziemy we Wrzeszczu. Ceny wahają się, to z powodu liczby pokoi (kawalerki po czteroosobowe), stawki za m2 własnościowego lokum oscylują w granicy sześciu-siedmiu tysięcy złotych. To jednak nic w porównaniu do ceny za „nówkę” fundowaną przez dewelopera na Starym Mieście – klik!.

Ile kosztuje m2 mieszkania (szerzej – https://www.archicom.pl/inwestycje-mieszkaniowe/mlodnik) w Gdańsku? Bliskość Neptuna, Wełtawy ma swoją cenę. Jest ona duża – koszt metra kwadratowego elegancko wykończonego mieszkania osiąga dziewięć tysięcy złotych! Przy kawalerce o powierzchni nieznacznie powyżej 20 m2 wychodzi wysoki koszt nawet dwustu tysięcy złotych. Niewielkie są taryfy w przypadku większej ilości pokoi w tym miejscu – podglądnięta w Internecie „piątka” wyniesie ewentualnego chętnego nawet… milion złotych.

Trzy pokoje w dzielnicy Jasień to np. koszt pięciu tysięcy za metr kwadratowy. Są to lokale w bloku, na trzecim piętrze. Na zakupie mieszkania zaoszczędzimy na rynku pierwotnym wybierając lokum znajdujące się na parterze. Niezależnie czy jest to kawalerka, czy kilkupomieszczeniowy dom, ceny za m2 będą niższe niż, na przykład na siedemnastym piętrze wieżowca.

Rozglądając się za mieszkaniem w Gdańsku, warto uwzględnić zniżki od państwa, które oferuje program MDM. W przypadku 2-3-osobowego mieszkania nad Wełtawą zniżka może dać nam nawet trzydzieści kilka tysięcy PLN zapasu. To pokaźna kwota dla kupujących mieszkanie.