Trend na ciemne pokrycie dachu

Trend na ciemne pokrycie dachu
Już nie odcienie czerwieni, nie dachy zielone ale czarny wiedzie prym wśród barw dachówek wybieranych przez krajowych inwestorów. Ciemne dachy są bowiem niezmiernie efektowne – wyraźnie akcentują bryłę budynku. Czarny dach pozwala na wykreowanie minimalistycznego, współczesnego stylu budowli, nawet jeśli zdecydowaliśmy się na tradycyjny projekt domku. Stawiając na ciemny dach, pomyśl wcześniej o należytej termoizolacji, jaka uchroni poddasze przed nadmiernym nagrzaniem w duszne dnie.

droga do domu

Autor: oatsy40
Źródło: http://www.flickr.com
W ostatnich latach czerń stała się fragmentem codziennego krajobrazu polskich osiedli i domków wolnostojących. Z awangardy przeszła do mainstreamu, w czym znaczną zasługę mają producenci dachówek betonowych oraz ceramicznych, proponujący coraz bogatsze akcesoria w czarnym odcieniu. Czerń – jak suknia „mała czarna” – zawsze przykuwa wzrok, odbieramy ją jako synonim wytworności, prostoty, niezłego gustu. Taką tendencję dostrzegli już pewien czas temu dekarze, wedle których czarna dachówka to hit wśród inwestorów. Warto zauważyć, iż budynki z czarnymi dachami najlepiej prezentują się na otwartej przestrzeni, eksponując całą bryłę budowli. Coraz to więcej osób chce posiadać dom we współczesnym stylu, do którego czarny niebywale pasuje a także podkreśla jego styl.

Warto pamiętać, iż ciemny kolor bardziej pochłania światło – w rezultacie w zimie zyskamy dodatkowe „docieplenie”, w lecie natomiast możemy odczuwać podniesienie temperatury na mansardzie – o ile nie zadbamy o termoizolację dachu na etapie konstrukcji. Za termoizolację dachu w najogromniejszej mierze odpowiada materiał izolacyjny – najczęściej jest to wełna mineralna albo wełna szklana. Jej należycie grubą warstwę układa się pomiędzy krokwiami, pod membraną dachową, i obudowuje od wnętrza przykładowo płytą gipsowo-kartonową.

kładzenie dachu

Autor: Donna & Andrew
Źródło: http://www.flickr.com
Innym skutecznym sposobem na zabezpieczenie poddasza przed przesadnym ogrzewaniem może być użycie membrany z powłoką refleksyjną. Taka paroprzepuszczalna membrana, dzięki swojej powłoce refleksyjnej odpierającej do 83% ciepła promieni słonecznych pozwala obniżyć temperaturę na mansardzie nawet o 3 stopnie w duszne dnie. Potrzebne będą również kształtki styropianowe, które to pomocne będą przy usuwaniu tzw.

Jeżeli uważasz, że informacje w internecie nie są wystarczające, to przejdź do linku (http://www.pralniasamoobslugowa.pl/), gdzie znajdziesz dokładne opracowania zagadnień – odsyłacz jest tutaj.

mostków cieplnych.