W czasie remontu trzeba pamiętać o najdrobniejszych szczegółach

W czasie remontu trzeba pamiętać o najdrobniejszych szczegółach
Każdy, kto kiedyś był obecny na budowie, bądź sam zabrał się za budowanie domu, bądź innego budynku dobrze wie jak dużo jest przy tym pracy. Każdy szczegół może spowodować to, że efekt końcowy nie będzie taki, jakiego oczekiwaliśmy.

dom - landszaft

Autor: Erika Augusto
Źródło: http://www.flickr.com
pejzaż - sprzęt

Autor: Marcin Polak
Źródło: http://www.flickr.com
Aby tego uniknąć musimy każdą czynność wykonywać krok po kroku z dużą dbałością o wszelkie elementy.

Za przykład weźmy chociażby garaż, który ma zostać dobudowany obok stojącego już domu. Wyłączając wszystkie inne, choć nie mniej ważne aspekty, trzeba przede wszystkim zadbać o podłogę. Z jakiego powodu niektóre posadzki bardziej łapią wilgoć, szybciej się niszczą, czy nie są równe? Odpowiedź jest prosta – nie zostało wykonane szlifowanie betonu. Z pozoru mogłoby się to wydawać błahostką, jednak żadna firma oferujące tego typu prace nie może pozwolić na to, aby pozostawić wylany beton (kucie w żelbetonie) w takiej formie, w jakiej sam się ułoży. Byłaby to sprawa niedopuszczalna, a cała robota zostałaby określona jako zwykła fuszerka. Szlifowanie betonu pozwala przede wszystkim na wyrównanie powierzchni wylanego materiału. Jest też metodą na to, aby powierzchnię odtłuścić, żeby w kolejnym etapie kafelki, czy panele dobrze do niej przyległy. Pewnie nikt nie chce po kilku miesiącach mieć w nowym garażu powyrywanych fragmentów posadzki, które nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale również powodują dla nas realne zagrożenie. Zwykle jesteśmy w tym miejscu o późnych godzinach, albo szukamy jakichś rzeczy przy nieodpowiednim oświetleniu. Jak nietrudno się domyślić – wypadek nie jest tutaj niemożliwą sprawą. Podłoga odpowiednio wyszlifowana nie będzie takich problemów stwarzać.

Wszystkie prace budowlane wymagają nie lada cierpliwości, oraz odpowiedniego planowania czy zarządzania czasem. Nikt nie chce narażać się na wydatki wynikające z nieprawidłowości, które powstały już podczas budowy. Na to trzeba jednak sumiennie zapracować.