W jaki sposób pertraktować z deweloperem przy kupieniu mieszkania?

W jaki sposób pertraktować z deweloperem przy kupieniu mieszkania?
Nabycie nowego mieszkania od dewelopera z pewnością wiąże się z ogromnymi nakładami skarbowymi. Oczywiście możemy odkryć zarówno tańsze, jak także droższe mieszkania, jednak nie ulega wątpliwości, że na zakupienie własnego M4 powinniśmy mieć dużo pieniędzy. Aczkolwiek przy kupnie możemy spróbować negocjować cenę. Poniektórzy deweloperzy są wybitniej elastyczni, inni mniej, niemniej zawsze warto spróbować negocjacji.

mieszkanie od dewelopera

Źródło: pixabay.com

W tym artykule podpowiemy, jak można efektywnie prowadzić negocjacje z deweloperem.Przede wszystkim powinniśmy uświadomić sobie, że posiadamy pełne prawo do negocjacji ceny. Nie jest to nic zaskakującego w tym i pewnie wszelki deweloper spodziewa się, że klient będzie chciał zbić z ceny. Dodatkowo wszelka obniżka ceny to zarazem pomniejszy kredyt do spłacenia, a jak wiadomo przy kredycie liczą się też odsetki. Wolno więc zakomunikować, iż zbijając 20 tysięcy złotych z ceny wyjściowej, możemy zaoszczędzić dwukrotnie więcej przy uwzględnieniu kosztów kredytu. (mieszkanie dla młodych wrocław) Należałoby rzetelnie rozeznać sytuację i oszacować, jak ogromna jest rywalizacja, czy deweloper sprzedał już większość mieszkań, czy w cenie mieszkania są też komórki lokatorskie, piwnice i tak dalej. Im więcej wiedzy zbierzemy o konkretnym mieszkaniu, tym swobodniej będzie nam negocjować cenę. Pewno będziemy posiadać większe szanse na obniżkę, jeżeli okaże się, iż deweloper ma jeszcze sporo niesprzedanych mieszkań, a nie jedno bądź dwa.

Jeśli taka kwestia Cię intryguje, to kliknij tu, ponieważ bardzo podobne informacje zawiera właśnie ten serwis (https://klimi.com.pl/?naprawa-klimatyzacji-warszawa,28). On również jest ciekawy.

nowe mieszkania w budowie

Autor: SLAC National Accelerator Laboratory
Źródło: http://www.flickr.com

Dobre rozeznanie i odpowiednie przygotowanie to jedna z istotnych podstaw sukcesu. Nie należałoby pokazywać także zbytniego entuzjazmu. Jeżeli deweloper (zobacz https://www.swiatnieruchomosci.pl/) będzie widział, iż jesteśmy zachwyceni mieszkaniem, pomyśli, że nabędziemy je bez względu na wszystko. O wiele lepiej dać do zrozumienia, że na oku posiadamy jeszcze parę innych mieszkań, prawdopodobnie lepszych, może tańszych. To sprawi, że deweloper będzie czuć się mniej pewnie oraz będzie bardziej skłonny okroić cenę za nieruchomość. Należałoby pamiętać o tych sprawach i prawidłowo przygotować się do negocjacji nieruchomości. Dzięki temu być może uda nam się zaoszczędzić od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych.